מועדון הוויסקי הישראלי
גיליון שבט תשע"ז
חורף 2017
example
חודש ינואר בעיני רבים הוא חודש מדכא. החורף בשיאו, חופשת הכריסמס הסתיימה וחגיגות השנה החדשה מאחורנו. מספיק סיבות להיכנס לדיכאון... אלא אם כן אתה חובב ויסקי. חודש ינואר הוא חודש חשוב וחגיגי במיוחד לחובבי הוויסקי ברחבי העולם. חודש בו חוגגים יומולדת לאחד מאנשי הוויסקי החשובים בכל הזמנים - המשורר הסקוטי רוברט ברנס. האיש ששם את הוויסקי על המפה.
השנה החגיגות יהיו כפולות. את יום ההולדת השנה ילווה שני מותגים חדשים שזה עתה נחתו בארץ. שני מותגים חדשים מבית היוצר של מזקקת גלנפידיך - אחד הסמלים המוכרים והמוערכים ביותר בסקוטלנד. 
example
על הוויסקי >>>
על המשורר >>>
  
חגיגות יום ההולדת...
לאילנות יש את ט"ו בשבט, לאוהבים יש את ט"ו באב אך גם לוויסקי חג משלו – קבלו את ה'ברנס סאפר' – החג של הוויסקי...
חברי מועדון הוויסקי מוזמנים לערב מיוחד וחגיגי בו נחגוג יומולדת למשורר הסקוטי שכל כך אהב ויסקי ונשיק את שני המותגים המסקרנים מבית היוצר של מזקקת GLENFIDDICH.
את חגיגות היומולדת נחגוג השנה באחד מהמקומות המיוחדים והמרשימים שנפתחו לא מזמן.
ויסקי בר מוזיאון הוא מתחם ייחודי מהגדולים מסוגו בעולם, המשלב בין בר למוזיאון וויסקי, וממוקם במנהרה הטמפלרית בשרונה, במקום בו פעל במאה ה- 19 יקב מקומי. במקום למעלה מ- 1,002 סוגי וויסקי שונים...
example
לפרטים ולהזמנות >>>
example
example
בשנים האחרונות יותר ויותר חובבי ויסקי מחפשים את העניין, את השונה את החדש. בתעשייה בה למסורת מקום כל כך מרכזי - יצרני הוויסקי משתדלים להוציא לשוק גם מותגים חדשים ומאתגרים. אחת החברות שלקחו את העניין צעד אחד קדימה היא מזקקת גלנפידיך. המזקקה שמשעריה יוצא המאלט הנמכר בעולם.
example
בתחילת השנה השיקו במזקקה פרוייקט מיוחד הנקרא EXPERIMENTAL SERIES. סדרה חדשה שבבסיסה עומד הרצון לנסות דברים חדשים, שונים ומסקרנים. מותגי ויסקי אשר מותחים את הגבולות המוכרים בתעשייה ומאתגרים את המסורת.
GLENFIDDICH - THE ORIGINAL
הסדרה החדשה אמנם עוסקת בחדשנות ובחשיבה מחוץ לקופסא אך אם בודקים מעט בהיסטוריה של מזקקת גלנפידיך מגלים שחדשנות זה לא משהו חדש עבורה. לאורך השנים הצליחה מזקקת גלנפידיך לשמור על המסורת אבל במקביל גם לחדש ולגוון. משימה לא קלה בכלל. אחת הדוגמאות לחדשנות של מזקקת גלנפידיך לוקחת אותנו לשנת 1963 כאשר החליטו במזקקה לשווק את המאלט שלהם מחוץ לגבולות סקוטלנד. 
example
בשנות השישים של המאה העשרים כולם שתו בלנדד. מאלטים שימשו אך ורק כמרכיב בבלנדים ואיש לא העלה על דעתו כי חובבי הוויסקי ישתו סינגל מאלט ולא בלנדד למעט כמה אנשי ויסקי משוגעים. אחד מהמשוגעים הללו היה סנדי גרנט גורדון, נכדו הרחוק של ויליאם גרנט, האיש שהקים את מזקקת גלנפידיך. בשנת 1963 החליט גורדון כי הגיע הזמן שהעולם יהנה מהסינגל מאלט שלו. באותם הימים זה ניראה היה הזוי אבל מסתבר שגורדון ידע על מה הוא מדבר.
למעלה משלוש עשרה מיליון בקבוקי גלנפידיך הנמכרים כיום בשנה מוכיחים כי המאלט הוא אכן מוצר נפלא אשר זקוק הה רק למשוגע אחד שיוציא אותו מהבלנדד. כמחווה למאלט הראשון שיצא את גבולות סקוטלנד, השיקו במזקקה את המותג Glenfiddich - The Original. סידרה מוגבלת של ויסקי שעורבב בהשראת המתכון המקורי של המאלט שיצא לשוק בשנת 1963. את הוויסקי המיוחד הזה תוכלו לטעום בסדרת האירועים הקרובים...
example
WHISKY BRAND INNOVATOR OF THE YEAR
מסתבר שלא בכדי כבר לפני שנתיים, בשנת 2015 זכתה William Grant & Sons, המשפחה שמאחורי המותג גלנפידיך, בתואר - Whisky Brand Innovator of the Year. לאורך השנים הובילה המזקקה את הדרך בכל מה שקשור לחדשנות ולייצירתיות. 
מי שבשנים האחרונות משמש במזקקה כמאלט מאסטר הוא Brain Kinsman. הוא האיש האחראי בין השאר לסידרה החדשה.
example
טלפון: 03-5449620 | כתובת: רחוב מחץ 4 רמת גן | www.iws.co.il
Follow Us On Google+
Follow Us On Google+