סיכום חודש יוני 2021
חברי ועד מנהל יקרים, 
כמענה לבקשה ומתוך רצון לעדכן אתכם באופן שוטף על הנעשה בכפר אני מעבירה לכם דיווח זה. בהמשך נשלח גם דיווחים על פעיליות מרכז הידע ותוכנית הבוגרות. אשמח לקבל פידבק על המייל האם היה מעניין והאם יש נושאים נוספים שתרצו להיות מעודכנים בהם.
בברכה, 
איריס טברסקי 
נכון ליום זה יש בכפר 38 נערות, 5 נערות בהמתנה לקליטה. הנערות לומדות ונבחנות במבחני סוף שנה של תוכנית הילה וחלקן במבחני בגרות. 
הנערות לומדות גם בחודש יולי ומאחר ובני גילן נמצאים בחופשת הקיץ, לימודים בחודש זה מאתגרים מאוד עבורן ודורשים יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא אצל צוות בית הספר.  אוגוסט הוא חודש רב פעילויות עליהן תדווחו בהמשך.
 
נערות בית רות הגיעו לסיור במוזיאון ההעפלה וחיל הים על מנת להעמיק את הידע שלהן לקראת הבגרות בהיסטוריה.
הסיור היה מלמד מאוד, הנערות נהנו מכל רגע וגילו עניין רב! המדריכות המקצועיות סיפרו על ספינת העפלה, סירות וצוללות היסטוריות וסרטוני תיעוד מקוריים, וענו לכל שאלה.
היה מוצלח מאוד וחינוכי!
הנערות זכו ליום כיף במרכז הספורט בכפר שמריהו בזכות לובה ג'יקובסון והפרויקט המבורך שלה Charity Selaלובה דאגה לכל פרט ופרט ביום המדהים הזה. הנערות זכו לסדנאה להגנה עצמית הרצאה של לובה  על יזמות, ארוחת צהריים נהדרת,  כיף במרחבי הדשא ובבריכה, רוגע שדרוש להן כל כך ואירוח vip.
תודה ללובה ג'יקובסון, למרכז הספורט כפר שמריהו ובמיוחד לחוזה, לצוות שלה ולכל התורמות והקונות.
ביקור של אבי מוטולה משנה למנכ״ל משרד הרווחה עם מנהל נפת יזרעאל נאג'י מטאנס. 
לשמחתינו זהו ביקור ראשון מזה זמן רב שגורם רשמי ממשרד הרווחה מגיע לביקור. מעבר להיכרות עם בית רות עלו מספר נושאים: 
-יעוד הבתים החדשים וקבלת מכסות באופן מיידי כאשר יפתחו
-הכשרה מקצועית לנערות
-טיפול משרד הרווחה באמהות צעירות
-הצעתה של רונית לערוך מחקר
הערכה לבדיקת עיתוי ומהות ההחלטות שהתקבלו בעניינם של קטינים, עי מערכות החינוך והרווחה עד השמתם במסגרות  רשות חסות הנוער.
כמה ריפוי גינת ירק יכולה להביא, כמה אופטימיות, סקרנות, שאלות על החיים, על זרעים, תובנות על הקשר ביננו כבני אדם לבין תהליכים של צמחים, בריאות של אדמה וגם שאלות ממש מוסריות- האם לעקור צמח שפלש לגינה, האם לשתול שתיל חצי מיובש, האם להרחיק חתולים? אחת הנערות אמרה "איך מזרע כל כך קטן יוצא צמח" וכמובן שההשוואה לבני אדם הגיעה מיד. נערה אחרת אמרה "אני רוצה להפסיק לעשן כדי שאוכל להכנס להריון ולא תזיק לעובר." השיחה קרתה מיד אחרי שדיברנו על בריאות של האדמה וכמה היא תורמת לאוכל שאנחנו בסוף אוכלים. 
 
תמי אוגולניק חברה ומתנדבת יקרה ארגנה חברות נשים שהגיעו לביקור בכפר במטרה לעזור בגיוס תרומות ולהפיץ את הבשורה. הביקור היה מוצלח הקבוצה הכירה את הנערות והתרשמה מהכפר. 
הופעת סיכום שנה לחוג הדרמה בכפר. ההופעה היתה מלאת הומור וצחוק הנערות והצוות המטפל עלו לבמה וביצעו דיאלוגים ותרגילי אימפרוביזציה ושמחנו לגלות כישרונות מדהימים ! בחוג הנערות לומדות להשתמש בדרמה כביטוי עצמי, להגמיש דפוסי הגנה, לטפח כוחות נפשיים להעצים את הדימוי עצמי ולשפר המיומנויות החברתיות. ובכך העשייה הדרמטית מחזקת את חוסנן ויכולותהן של הנערות, ומאפשרת להן מרחב יצירתי בו הן יכולות לבטא את הרגשותהן ולאפשר התמודדות לגיטימית ומטיבה לנערות.
היכולת לגלם דמויות שונות ולהתרחק מעט מהמציאות דרך משחק ויצירה, מאפשרת עיבוד מוגן של התכנים הרגשיים והעולם הפנימי.
ערב זמר, הוא מסורת ארוכת שנים המתקיימת בכפר אחת לשלושה חודשים. 
בשנה האחרונה קיימנו את ערבי הזמר בקפסולות בבתים. השבוע, לראשונה מזה למעלה משנה, אנו מקיימות אותו כל הכפר ביחד בנושא שרלוונטי מאוד בעיקר אחרי שנת הקורונה- דרוש ריפוי. כל נערה בחרה שיר אותו ביצעה בעיבודים מרגשים בעזרת שלושת המורות למוזיקה לירון, עדי ועופרה והשינשינית טל טננבאום. תוכנית המוזיקה של בית רות ממלאה תפקיד משמעותי בתהליך הריפוי של הנערות במצב הנוכחי ותמיד. 
מקוות שבפעם הבאה נוכל להזמין  גם את כל חברותינו וחברינו האורחים מבחוץ.
בית רות גאה להציג שיר מחווה והוקרה לנערות. השיר נותן הצצה קטנה למסע הארוך והמורכב שהנערות עוברות ואיזה מסרים וערכים הן מקבלות בכפר  
 
לצפייה בסרטון לחצו
Follow Us On YouTube
Follow Us On Instagram
Follow Us On Google+