השכרה לטווח ארוך היא פתרון חברתי | דמות יוצאת דופן שהכרתי השבוע | אורחי ועידת האדריכלות - נחשפים | בית המשפט עשה השבוע צדק | פרויקט אנשי השבוע של מרכז הבנייה הישראלי |  משרות בענף הנדל"ן והבנייה ועוד...
7 - 11 בנובמבר 2021
אין ניגוד בין קפיטליזם לאחריות חברתית

חברה, כמו שרשרת, נמדדת בחוזק החוליות החלשות שלה. חברה שלא דואגת לחלשים, לא תשרוד. 

דוד בן גוריון אמר בשנות ה-50 - "לאורך ההיסטוריה שלה ראתה ממשלת ישראל את השיכון ככלי מרכזי להשגת יעדה של המדינה וגם כצורך אנושי שעל המדינה מוטל לספקו לאזרחיה: תחילה לחדשים שביניהם, העולים החדשים, ואח"כ גם לאחרים". ראובן ריבלין, נשיא המדינה הזכיר: "חברה שלא דואגת לקשישים ולחלשים שלה לא ראויה להיקרא חברה". 

ב-50 השנים הראשונות לקיומה, התפתחה ישראל כמדינת רווחה, שנטלה על עצמה את המחויבות לדאוג לרווחת אזרחיה, ובמיוחד להבטיח איכות חיים סבירה לאוכלוסיות החלשות והפגיעות ביותר שבתוכה. המחויבות החברתית של המדינה באה לידי ביטוי בשלוש דרכים עיקריות:

• הקדשת נתח גדול ביותר של התקציבים הממשלתיים לשירותים חברתיים שונים.

• חקיקה חברתית רחבה הכוללת צרכים לקבוצות אוכלוסייה שונות כמו: אמאות או אבות חד הוריים, זקנים, ילדים, נכים ומובטלים.

• פעילות של ארגונים רבים העוסקים באספקת שירותים חברתיים.

התפיסה הניאו-ליברלית, שהתפשטה בקרב רבים ממקבלי ההחלטות בישראל, גורסת שיש לצמצם את מעורבות הממשלה בכלכלה ובחברה ולהטיל את עיקר האחריות להבטחת רווחת האזרחים על האזרחים עצמם ועל ארגונים קהילתיים שונים. עלינו לשנות את התפיסה. אין ניגוד בין קפיטליזם לאחריות חברתית. 

התפיסה הניאו ליברלית נכונה אולי למיזמים פרטיים מדהימים, המקבלים סיוע ממשלתי, כמו מקלטים לנשים מוכות, עמותות לטיפוח נוער במצוקה, ארגונים כמו יד שרה, זק"א ועוד, אולם בנושא דיור, השוק הפרטי אינו יכול לספק את הפתרונות הנדרשים. 

לכאורה, שכירות ארוכת טווח היא נושא נדל"ני-מימוני-יזמי, אבל מאחורי ההגדרה הזאת נמצא עולם שלם של ערכים חברתיים חשובים, חיים של אנשים ומשפחות, חלומות של נשים, גברים וילדים לפתרון ארוך טווח של דיור. בית הוא הרבה יותר מארבע קירות כי בית צריך להיות יציב והמקום הבטוח של דייריו, מפלט מהחוץ, ממצוקות היומיום ומאתגרי החיים. 

בשל מחירי הדירות המשתוללים, הפתרון של חלופת רכישת דירה בחוזה שכירות ארוך טווח,  הפך בשנים האחרונות למוצא האחרון של אנשים ומשפחות רבות בדרך להגשמת חלום של בית קבוע שלא ניתן להזיז אותם ממנו כל שנה ובהתאם לגחמות של "בעלי הדירות".

בכנס מרתק שערכו דניאלה פז ארז בשיתוף עם משרד עורכי הדין דורון אריאל, בנק דיסקונט ומרכז הבנייה הישראלי, דנו בהזדמנויות, באתגרים ובסיכונים שטומן שוק השכירות ארוכת הטווח 

השכרה ארוכת טווח היא הבת-דודה של דיור בר השגה. דיור ציבורי או דיור סוציאלי הוא מדיניות דיור שמטרתה לספק פתרון דיור למשקי הבית שאינם מסוגלים לרכוש או לשכור דירה בשוק הפרטי.
בישראל יש כיום רק כ-70 אלף דירות בדיור הציבורי, המנוהלות על ידי חברות של משרד הבינוי והשיכון כמו עמידר, עמיגור, חלמיש ועוד, והן משכירות דירות לזכאים תמורת שכר דירה שגובהו נקבע על ידי משרד הבינוי והשיכון. למרות הכפלת האוכלוסיה בישראל, הדיור הציבורי הוזנח קשות בעשורים האחרונים ומספר הדירות לא גדל בהתאמה לצרכי האוכלוסיה. 

פרויקטי "שכירות ארוכת טווח", הנם דוגמא לשיתוף פעולה ממשלתי פרטי במטרה לייצר עשרות אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח למשפחות מעמד הביניים, שידם אינה משיגה רכישת דירה משלהם באזורי ביקוש או פריפריה. מחירי השכירות ארוכת הטווח חייבים להיות זולים ממחירי השוק הרחב במטרה לסייע לזכאים לחיות בכבוד.

קריית מוצקין. גדלתי במה שמכונה - בלוק

אני ומרכז הבנייה הישראלי מקדמים בברכה את המהלך החברתי הזה, וב"עיר הנדל"ן" הקרובה באילת נדון בהרחבה בתחום. הנושא הוא הרבה מעבר למהלך נדל"ני. ילד שגדל בדירה בפרויקט של שכירות ארוכת טווח, גדל בביטחון, גאווה, תחושה של יציבות ולא של ארעיות. לכך יש השלכות מרחיקות לכת על התפתחותו כאדם בוגר ועל אופיו כאזרח במדינת ישראל. 

זו קריאה לחזור לערכים של מחשבה על האחר, ערבות הדדית, הזכות לכל אדם לחיות בישראל בגאווה ובביטחון ולזכות שיהיה לו בית יציב וקבוע. זה ביטחון לא פחות מהגנה על הגבולות. 
אני גדלתי בקריית מוצקין במה שהיום קוראים בלוק. קומה רביעית ללא מעלית. הכי קריית פועלים שאפשר וברוך השם הצלחתי יותר ממה שחשבתי או ציפיתי. אבל כמוני, גם אחרים חייבים לוודא כי גם הילדים של חברים וחברות, אחים ואחיות שלא התבססו כדי לקנות דירה, יוכלו לאפשר לעצמם או לילדיהם דירה ובית במדינת ישראל.

אסיים בדבריה של ראש הממשלה לשעבר גולדה מאיר:
"אין זה מקרה שאחד החוקים הראשונים שנתקבל בכנסת הראשונה היה חוק לימוד חובה חינם, ואין זה מקרה שאנו דנים עכשיו בחוק ביטוח לאומי. הדור שזכה לכונן את המדינה העברית מוכרח להיות חדור באחריות הגדולה הרובצת עליו… עם קבלת חוק צנוע זה אנו מניחים אבן פינה לבניין חברה, שבה לא יהיה יתום מופקר, ולא יהיה זקן הבוכה על זקנותו, ולא בחסדם של נדיבים יהיו תלויים החלשים בתוכנו כי אם בתור אזרחי המדינה יקבלו את המגיע להם… והייתה המימרה (האמרה) 'כל ישראל ערבים זה לזה' לחוק במדינת ישראל".

ועידת עיר הנדל"ן 7-9 בדצמבר 2021
שפע מסיבות והופעות של מיטב האומנים! 
להרשמה לוועידה הקליקו
פגישת עבודה מרתקת עם תא"ל פארס עטילה מפקד המנהל האזרחי ביהודה ושומרון
זכינו בביקור של האיש המרשים הזה במרכז הבנייה הישראלי, ערכנו סיור במרכז הלימוד הפדגוגי למקצועות הבנייה, וישבנו להבין את מכלול הפעילות והאתגרים הקשורים לעולמות של המנהל האזרחי.

בנימה אישית, אני יכול לומר כי אחת לכמה זמן, יוצא לי להכיר דמות יוצאת דופן בשיעור קומתה. מי שמכיר אותי יודע שאני ממש לא מעריץ אוטומטית גנרלים, אבל תא"ל פארס עטילה הוא מנהיג, מפקד ואיש חזון יוצא דופן. למדנו שיעור מאלף על חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה עם תובנות עצומות.

פארס, גר בכפר הציורי בית ג'אן במירון, נשוי למנאל ואב לשלושה. בוגר תואר ראשון בלימודי המזרח תיכון וארץ ישראל באוניברסיטת חיפה, בעל תואר שני במדע המדינה וביטחון לאומי מאוניברסיטת חיפה.

מקווה לראות את תא"ל פארס בעיר הנדל"ן עם צוות המנהל האזרחי במטרה לייצר שיח עם משרדים ממשלה וגורמים מוניציפליים ונדלניים. 
פרויקט אנשי השבוע של מרכז הבנייה הישראלי, בוחר בכל שבוע חברות וחברים בולטים ואהובים, שמעבר להצטיינות עסקית, הם דוגמה לנתינה, אהבת הארץ, ערכיות ועשייה טובה
ארז קחן הוא איש השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית מהנדסי בניין
איש העולם הגדול שהתחיל בקטן. בעודו בן 12 יצא לעבוד בנגריה וכשהיה בן 15 עבד בתאורה. את כישרונו הטכני גילה כילד והציב לעצמו כמטרה להיות מהנדס בניין. לאחר שלמד את שיטות הבנייה המתקדמות בארה"ב, חזר לארץ והוציא אותן לשטח בישראל.
 
יליד שנה:
1983
חברה: 'ארז קחן הנדסה וניהול פרויקטים' 
תפקיד: בעלים ומנכ"ל
מקום מגורים: נס ציונה
היכן נולד גדל: ראשון לציון 
מצב משפחתי: נשוי + 3
שירות צבאי: יחידה מוטסת של חיל הים 
תחביב: שחיה בבריכה וים
השכלה: הנדסת בניין באוניברסיטת בן גוריון
 
תחילת הדרך: הוא נחשב אדם טכני ולכן לאורך כל שנותיו, כבר בעודו צעיר, ידע שהוא הולך להיות מהנדס. לאחר הצבא טייל בדרום אמריקה ובארה"ב, ולאחר מכן חזר ללימודי הנדסת בניין. גם אז, תוך כדי לימודיו האקדמאיים, לא בזבז את זמנו ועבד כמתרגל קורס חומרי בניין כך שבסוף שנתו השלישית החל לעבוד כמהנדס ביצוע בחברת "עץ השקד". עם נתונים כאלה המשיך קחן לסלול את דרכו המקצועית כשהתקבל כמנהל ביצוע בחברת דניה סיבוס ומשם התקדם למנהל פרויקט ומנהל פרויקטים בכיר.
כשביקש לחפש אתגר, עבר לניו יורק לחברה יזמית אמריקאית בשם "אדם אמריקה", ועבד שם במשך שלוש שנים כמנהל פרויקטים. ב-2014 חזר לישראל להקמת עסק עצמאי לניהול פרויקטים, ולפני כשנתיים, בתחילת 2020, הוציא רישיון קבלן והחל לעבוד בביצוע בנוסף לניהול פרויקטים - בעיקר באזור המרכז.
כיום חברת "ארז קחן הנדסה וניהול פרויקטים" היא בעלת ניסיון בינלאומי של 14 שנה בניהול פרויקטים נרחבים בארץ ובעולם, וילות יוקרה, משרדים, מכרזים, התחדשות עירונית, ומתחמי מסחר גדולים. מהלך העבודה מתבצע בשיתוף פעולה הדוק עם הלקוחות, תוך שקיפות מלאה.
להמשך קריאה הקליקו
מיכל נוף היא אשת השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית שיווק ופיתוח עסקי בחברות בתחום עיצוב הבית 
היא הייתה בעברה מעצבת אופנה, בין הבודדות שהחיו את נווה צדק בתל אביב. אז פתחה ברחוב התל אביבי את חנות הבוטיק שלה לבגדי גברים ונשים ושכנה שם לצד "קפה סוזנה". כיום היא מכתיבה את הטון לקו העיצובי של עולם הבנייה והנדל"ן ומעלה את הכל במגזין חדש שהוציאה: SKETCH 

שנת לידה: 1966
חברה: "מיכל נוף house of marketing"
תפקיד: בעלים
מקום מגורים: קדימה
היכן גדלה: נולדה בקרית מוצקין. כשעזבה את הקריות הגיעה לתל אביב ונשארה שם שני עשורים
מצב משפחתי: גרושה + 4
שירות צבאי: בה"ד 10 - הדרכה
תחביב: אוהבת לרקוד. משתדלת ארבע פעמים בשבוע לפקוד את חדר הכושר ביישוב. אוהבת את הים בכל מצב … הליכה בים, שחייה, סתם לשבת לקפה  עם חברה, או דרינק בערב.
 
תחילת הדרך:
נוף עסקה בתחילה בתחום האופנה, עיצבה ושיווקה בגדי נשים וגברים לכ-80 חנויות ברחבי הארץ. האינתיפאדה השנייה טרפה עבורה את הקלפים. עם זאת, פגישה שקיימה בזמנו עם יו"ר קבוצת מרכז הבנייה הישראלי, ערן רולס – גרמה לה לחשב מסלול מחדש.
באותה פגישה הציע לה רולס להצטרף לשורות מרכז הבנייה. נוף קיבלה את ההצעה ושימשה במשך שמונה שנים סמנכ"לית שיווק ומכירות לוועידות הנדל"ן. התחנה הבאה שלה היתה בחברת "ויה ארקדיה" מקבוצת נגב, שם עבדה משך 11 שנה כסמנכ"לית שיווק ומכירות, כשבשלוש השנים האחרונות עבדה כמנהלת שיווק של כל קבוצת נגב.
לפני כארבע שנים החליטה לפתוח חברה בבעלותה, העוסקת במתן ליווי וייעוץ בתחום עיצוב הבית ונדל"ן. בנוסף משמשת נוף מנהלת שיווק חיצונית לכמה חברות בתחום עיצוב הבית, מייצרת עבורם חשיפה לקהל מקצועי וחיבורים למקבלי ההחלטות בענף. בין לקוחותיה ניתן למנות את חברת עיצוב הבית "זהבי-עצמון" מקבוצת אשטרום, סמגל, אורטל קמינים, ריביירה, רינגט תאורה, R&R, מילגה דליה ארמוני ועוד.
להמשך קריאה הקליקו
חיים ברוידא הוא איש השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית ראשי ערים
הוא אדם עם שורשים כשהחינוך שספג מבית הוריו מהווה נר לרגליו. כעיתונאי בעיתון המוביל של ישראל וממקימי רדיוס 100FM היה בין מכתיבי סדר היום הציבורי. היום, כראש עיריית רעננה, הוא חושב עשרות שנים קדימה באמצעות עיצוב הדור הצעיר של העיר.   
 
יליד שנה:
1957
חברה: עיריית רעננה
תפקיד: ראש עיר
מקום מגורים: רעננה
נולד וגדל: רעננה
מצב משפחתי: נשוי + 3 ילדים ונכדה.
שירות צבאי: יחידת צנחנים בחטיבה 35. נפצע במלחמת לבנון הראשונה והמשיך לשרת במילואים. היה ממקימי פיקוד העורף והשתחרר לפני ארבע שנים משירות מילואים בדרגת סגן אלוף ובתפקיד ראש מטה אוכלוסייה בפיקוד העורף.  
השכלה:
תואר ראשון במינהל עסקים.
תחביב: מלאכת יד, נגרות.   
 
תחילת הדרך:
ברוידא התחנך ברעננה, בנם של חנה וזלמן ברוידא, ניצולי שואה מליטא שהגיעו לרעננה ב-1948 לאחר הקמת המדינה.
לאחר שירותו הצבאי החל לעבוד בעיתון ידיעות אחרונות ככתב באזור השרון, כתב לענייני משטרה, כתב בשטחים שסיקר את אירועי האינתיפאדה הראשונה וב-1996 מונה לראש מערכת הכתבים בעיתון ידיעות אחרונות. כמו-כן שימש יו"ר ועד עיתונאי ידיעות אחרונות והיה בין מקימי רדיוס 100FM, שם שידר במשך שלוש שנים. בהמשך היה סגן יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב ושימש גם יועץ לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בבחירת המועמדים לקדנציה שניה של זיכיון לרדיו האזורי.
הקריירה הפוליטית של ברוידא החלה בשנת 2003, אז התמודד לראשונה בבחירות לראשות העיר והפסיד לזאב בילסקי. ב-2005 התמודד שוב בבחירות (בעקבות מינוי בילסקי ליו"ר הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית), והפסיד לנחום חופרי שנבחר לראש העיר. בכל אותו זמן כיהן כחבר מועצה ברעננה בהתנדבות מלאה ומתוך תחושת שליחות ואהבת העיר. בפעם השלישית התמודד ב-2018 וניצח את יריבו ברוב קולות. 
להמשך קריאה הקליקו
רועי הראל הוא איש השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית ניהול ופיקוח בתי יוקרה וצמודי קרקע
שנת לידה: 1980
חברה: רועי הראל ניהול פרויקטים בע"מ
תפקיד: בעלים
מקום מגורים: ראשון לציון
היכן גדל/נולד: ראשון לציון
מצב משפחתי: נשוי + 3
שירות צבאי: תותחנים
השכלה: הנדסאי בניין
תחביב: מכוניות, רכבים, רכבי אספנות
 
תחילת הדרך:
הראל החל כמנהל עבודה בחברת בנייה "אקיר", שם עבד כשנתיים ובהמשך עבד בחברות פיקוח בנייה. הצעד הבא שלו החליט להיות עצמאי ולפתוח את החברה שבבעלותו "רועי הראל ניהול פרויקטים".
"רציתי להביא רמה מסוימת לענף הבנייה שלא מצאתי בחברות בנייה ופיקוח קיימות. הבתים שאני בונה וקהל לקוחות שלי זה בין הטובות". החברה שבבעלותו מתמחה בבתי יוקרה וצמודי קרקע באזור תל אביב והשרון.
להמשך קריאה הקליקו
צבי טל הוא איש השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית יועצים לבנייה עם התמחות באיטום מבנים

הוא שרד את השואה, עבר חבלי הקליטה בארץ ונלחם במלחמת יום הכיפורים. באותם ימים חשוכים בוודאי לא תיאר לעצמו שיום יבוא והוא יחלוש על מאות חברות התעשייה המובילות במשק ויעניק להן ייעוץ בנושא איטום. כיום, בגיל 81, הוא ממשיך להציב יעדים: להמשיך להעמיק את הידע בתחום ולשפר את איכות הבנייה בישראל. 

יליד שנה: 1940
חברה: צבי טל ושות' יעוץ תכנון ופתרונות איטום בע"מ
תפקיד: בעלים ויו"ר
מקום מגורים: הוד השרון
היכן גדל: תל אביב, כפר רופין, עמק בית שאן (ניצול שואה מהונגריה)
מצב משפחתי: נשוי + 3
שירות צבאי: צנחנים, שחרור בדרגת רס"ן
תחביב: ארכיאולוגיה וטיולים. יוצא בכל שנה למספר הרפתקאות ארכיאולוגיות בשטח
השכלה: הנדסאי בניין ובוגר השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל, אירופה וסין

תחילת הדרך: טל הגיע לישראל לאחר מלחמת העולם השנייה, התיישב במחנות עולים בפרדס חנה אך התחנך בקיבוץ כפר רופין שבעמק בית שאן. לאחר מלחמת יום כיפורים עזב את הקיבוץ והגיע לתל אביב. כחקלאי במקצועו חיפש עבודה המתאימה ל"עיר הגדולה" והתגלגל לעבוד בחברה "טכנוקוט", המפתחת, מייצרת ומשווקת טכנולוגיות וחומרים לענף הבנייה בדגש על איטום מבנים. הוא עבד ולמד במקביל הנדסאות בניין. בהמשך עבר לעבוד במשך שש שנים בחברת "פזקר", המספקת פתרונות איטום ועסק בשיווק וניהול טכני. ב-1989 החליט לצאת לדרך עצמאית ולהיות יועץ איטום.

 כיום, החברה שבבעלותו בעלת ניסיון וידע של יותר  מ-30 שנה בכל תחומי פתרונות האיטום. החברה  מלווה ומעניקה ייעוץ למאות פרויקטים מורכבים בתחום התשתיות, המגורים והמסחר בכל רחבי הארץ ועומדת בתקן האיכות בהתאם לסטנדרטים בין-לאומיים מחמירים. כמו-כן החברה מוכרת על-ידי המשרד להגנת הסביבה כמומחית מובילה להגנה מפליטות גזים וכבעלת סיווג ביטחוני גבוה ומחמיר המאפשר לה לפעול באתרים ביטחוניים רגישים. 

להמשך קריאה הקליקו
יריב פרלמוטר הוא איש השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית ניהול ופיקוח בבנייה
הוא איש מכירות ב-DNA שעסק ברוב שנותיו בתחום האורטופדיה. שהות קצרה בווילה בהרצליה פיתוח שינתה את חייו. שם החליט לבנות בית רחב ידיים לבני משפחתו. המסע הפרטי לבית חלומותיו הפך לתודעה עמוקה ורצון להגשים חלומות לאחרים.   
 
יליד שנה: 1971
חברה: "אם הפנינה"
תפקיד: בעלים
מקום מגורים: אשחר - משגב
גדל והתחנך רוב שנותיו בעיר נוף גהליל שבצפון
מצב משפחתי: נשוי ואב ל- 3
שירות צבאי: לוחם ביחידה קרבית וממשיך מורשת משפחתית בגולני
השכלה: בוגר ניהול ופיקוח בטכניון
תחביב: מכוניות ספורט וסדנאות שיפורים, מוזיקה ומערכות סאונד מתקדמות, חדשנות בעולם הטכנולוגי (mister gadgets).
 
תחילת הדרך: מאז 1999 מנהל חברה בתחום האורטופדיה. לתחום הבנייה הגיע במקרה לאחר ביקור בזמן מלחמת לבנון השנייה בבית בהרצליה פיתוח. מאז החליט להקים לבני ביתו בית מואר ומרווח ומשם זה המשיך לפרויקט חיים. היום החברה שבבעלותו, "אם הפנינה", מתמחה בניהול פרויקטים, פיקוח הנדסי, בנייה וייעוץ ועובדת עם מספר אדריכלים מובילים כגון האדריכלית רות חובב, משרד דינור און אדריכלים והאדריכלית אילנה משלזון. פרלמוטר בונה בשילוב טכנולוגיה מתקדמת (Mitek) ובעיצוב אמריקני פנים וחוץ לפי דרישה. 
להמשך קריאה הקליקו
יוסי פרשקובסקי הוא איש השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית יזמות בנדל"ן
הוא היה חקלאי שלצד אביו גידל כרמים באזור לטרון. בשלב מסוים הבינו הוא ואביו שבקרקע ניתן לבנות ולהפיק לא רק ענבים. זה התחיל מחברה קטנה שעסקה בפרויקט משפחתי ומשם המשיך עד להנפקת החברה בבורסה. כיום מניית החברה מציגה תשואה של כמעט 300% ומשקפת לחברה שווי של כ-1.85 מיליארד שקל
 
שנת לידה: 1963
חברה: "פרשקובסקי השקעות ובניין"
תפקיד:  יו"ר
מקום מגורים: ראשון לציון
היכן גדל: ראשון לציון
מצב משפחתי: נשוי + 3
שירות צבאי: שלישות ברמת גן
השכלה: תואר ראשון במשפטים
תחביב: משחק טניס
 
תחילת הדרך: הוא החל ככורם לצד אביו, ארנון פרשקובסקי, באזור ראשון לציון ובאזור ענבה, וסבו נחשב לכורם הפרטי הגדול בארץ. בשלב מסוים הגיעה המשפחה למסקנה שכדאי לעבור לענף הבנייה והפרויקט הראשון שיצא לפועל הוא בנייה של 22 צמודי קרקע בראשון לציון על קרקע משפחתית שהופשרה לבנייה.
לאחר לימודיו החל בהתמחות במשרד עו"ד בתל אביב בתחום הנדל"ן. בשנת 1990 הוקמה החברה המשפחתית "ישכיר 1990 בע"מ", שהחלה להקים מרכזים מסחריים קטנים ושכונתיים. בהדרגה החברה גדלה עד שב-2007 הונפקה לבורסה תחת השם א.ש.י פרשקובסקי חברה לבניין (ע"ש ארנון, שרון ויוסי).
נכון להיום עיקר פעילות החברה מתרכז בתחום היזום, ההקמה והשיווק של דירות בישראל. במקביל פועלת החברה בתחום הדירות להשכרה בארה"ב ומפתחת פעילות מניבה גם בישראל, שתכלול מסחר, משרדים ודיור להשכרה. מניית פרשקובסקי מציגה תשואה של כמעט 300% בשלוש השנים האחרונות ומשקפת לחברה שווי של כ-1.85 מיליארד שקל. 
להמשך קריאה הקליקו
ערן סלמונט הוא איש השבוע של מרכז הבנייה הישראלי בקטגוריית סמנכ"לי הנדסה וביצוע
שנת לידה: 1983
חברה: גשם אחזקות  
תפקיד: סמנכ"ל הנדסה  
מקום מגורים: תל אביב
היכן נולד וגדל: קריית חיים
שירות צבאי: מהנדס קצין אקדמאי באגף בינוי, רב סרן במילואים, מהנדס מיגון של מחוז חיפה
השכלה: תואר ראשון ושני בהנדסה אזרחית בטכניון.
תחביבים: בילוי עם הבת זוג, מפגשים עם חברים, טיולים, טיסות לחול ומכבי חיפה
 
תחילת הדרך: החל את דרכו בענף בגיל 22 כמנהל פרויקטים במרכז בינוי בצה"ל, לאחר סיום התואר הראשון בטכניון. בהמשך ניהל פרויקטי מגורים בחברת דניה סיבוס ולאחר מכן שימש מהנדס החברה של קרסו נדל"ן. החל מספטמבר 2021 והיום סמנכ"ל הנדסה של גשם בפארק.
להמשך קריאה הקליקו
ועידת האדריכלות והעיצוב הבינלאומית אילת
בואו לפגוש את המעצבים הבינלאומיים המובילים בהרצאות על העתיד האדריכלי, העיצובי והתרבותי של עולם העיצוב!
הקליקו לפרטים ולהרשמה
מוזמנים לקרוא את עדכוני הנדל"ן המסחרי של  Avison Young ישראל
אולי הזדמנות הנדל"ן הבאה שלכם תגיע משם...
עסקאות | עדכונים | חדשות | הזדמנויות
▼הקליקו לקריאה▼

יש צדק בבתי המשפט 

אריה שיף בן ה 71 מערד, שירה למוות לפורץ מאחד השבטים הבדואים, נידון ל-9 חודשי עבודות שירות.
צריך וחובה להחזיר את המשילות מול פורעי החוק הבדואים.
פרשת השבוע בראי אישה מוכה..... 
סליחה, מותר לי בכלל לחלום?!
איך בכלל מותר לי לחלום? ומתי? בלילות שאני ישנה עם הטלפון מתחת לכרית, האצבע על החיוג המקוצר, חוששת מהתקף הזעם הבא? 
מותר לי בכלל לחלום?! לחלום שאני מוגנת, שאני קמה בבוקר לחיים משל עצמי, לא מפחדת לחייך כי אולי זה לא במקום, לא מתלבטת אם החצאית הזאת נכונה לו היום, לא משתיקה את הילד הבוכה כדי שהוא לא יתעצבן. לחלום שאני עושה במשכורת שלי כרצוני, שאני הולכת ללמוד את המקצוע שאני אוהבת, שאני לא מתנצלת על השמלה שקניתי, על הכסף שבזבזתי, מותר לי לחלום שאני יושבת לפטפט עם חברות ועיניי לא נודדות לטלפון בכל רגע כי אולי הוא כבר רוצה שאחזור? מותר לי לחלום?!
**
"אלוקים שלי, רציתי שתדע" מתנגן לו שיר ילדים ענוג ברקע, שיר תמים וחף מהתנצלויות. "חלום שחלמתי בלילה במיטה. ובחלום ראיתי מלאך, משמיים בא אלי ואמר לי כך".
יעקב אבינו חולם על מלאכים שמלווים אותו ושומרים את דרכו. גם אנחנו חולמות על מלאכים ומלאכיות שמלווים אותנו ושומרים את דרכנו, שמלמדים אותנו כי מותר לנו לחלום. כי אנחנו חייבות לחלום. ודרך החלומות ייפתח לנו צוהר אל מציאות טובה יותר. חובה עלינו לחלום על מנת להגשים. ללכת בעקבות החלום אל המקלטים המוגנים, אל הנפשות הפועלות, אל האנשים הטובים באמצע הדרך. אנשים טובים מאד.
"כשאדם חושק באמת במשהו, כל היקום מתארגן כדי לעזור לו להשיג את החלום שלו" (פאולו קואלו)
פרשת השבוע: ויצא
זמני כניסת השבת: 
ירושלים: 16:06 | ת"א: 16:22 | חיפה: 16:13 | ב"ש: 16:24
הקליקו לקריאה: צדק חברתי בפרשת ויצא
לפרטים ולהרשמה הקליקו / התקשרו לשרה ברק טל. 09-9621783 | דוא“ל: [email protected]
הצלחה שאפשר לבנות עליה!
 
בואו להגשים קריירה מצליחה במקצועות הנדל"ן
במכללת מרכז הבנייה הישראלי - המכללה המובילה בענף הבנייה בישראל כבר 3 עשורים!
סגל המרצים הטוב בארץ יעניק לכם את הכלים הטובים ביותר ויכשיר אתכם כאנשי המקצוע המובילים בענף.
סיור מקצועי בשני בתים צמודי קרקע בקיבוץ מסד ובציפורי בצפון הארץ. בתים אלו מפוקחים על ידי עידן צ'נסי.
הסיור הועבר על ידי דרור סגלוביץ מפקח בנייה לתלמידי פיקוח בנייה במרכז הבנייה הישראלי. 
רוצים גם? קורס פיקוח ייפתח הן בחיפה והן בתל אביב החודש 
פתיחת קורס בקרי סלילה.
מנהל מקצועי: מהנדס פיני פארי. 
קורסים קרובים במכללה:
פיקוח בנייה
ניתן להצטרף | קמפוס חיפה
25/11/21 | קמפוס ת"א

 קריאת תוכניות בנייה
ניתן להצטרף | קמפוס חיפה
15/11/21| קמפוס ת"א
28/2/22 | קמפוס נתניה
מבוא לבנייה
*לחסרי רקע בבנייה*
דצמבר 2021 | קמפוס נתניה
 
בקרי סלילה
ניתן להצטרף | קמפוס נתניה
 
 
יזמות וניהול עסקי נדל"ן
19/12/21 | קמפוס נתניה
 
 
ניהול פרויקטים ומפקח בנייה מוסמך 
22/12/21 | קמפוס ת"א
27/12/21 | קמפוס חיפה
 
אוטם מורשה 
17/11/21 | קמפוס נתניה 
ההרשמה הסתיימה 
נפתחה הרשמה למועד 14/2/22
עוזר בטיחות למנהלי עבודה בבנייה
6/12/21 | קמפוס נתניה
 
 
בטיחות למנהלי עבודה
למהנדסים והנדסאים בבניין

27/1/22 | קמפוס נתניה

לפרטים ולהרשמה: איילת אטון, מנהלת מחלקת קורסים מקצועיים 
טל. 09-9621702 | דוא“ל: [email protected]
התחדשות עירונית
22.12.21 | קמפוס נתניה
נהול תפעול ואחזקת מבנים-מנהל מוסמך
11.1.22 | קמפוס ת"א
נהול אחזקות מבנים מורכבים-מנהל בכיר
2.1.22 | קמפוס נתניה
לפרטים ולהרשמה: שרה ברק | טל. 09-9621783 | דוא“ל: [email protected]
משרות בענף הנדל"ן והבנייה
לכל המשרות נא לשלוח קו"ח בציון מספר המשרה למייל: [email protected] | או לוואטסאפ: 054-3333045 
מהנדסים
משנה למהנדס חברה- חברה יזמית בתחום המגורים תל אביב
קוד משרה JB-157
 
מנהל/ת פרויקטים, ניהול תכנון וביצוע- להשלמת בית מלון באילת לחברה יזמית
קוד משרה JB-161
 
מנהל/ת פרויקטים בכיר/ה- המגיע/ה מביצוע- מהנדס/ת
לחברה יזמית - תל אביב  
קוד משרה JB-158
 
מהנדס/, ביצוע- לחברה יזמית נדלנית- אזור ת"א
קוד משרה JB-159
 
מנהל/ת פרויקטים- תמ"א - לחברה יזמית - אזור צפון    
קוד משרה JB-144
 
מהנדס/ת ביצוע לפרויקט הרכבת הקלה- אזור המרכז 
קוד משרה JB-143

מהנדס/ת ראשי/ת לחברה יזמית גדולה- אזור המרכז
קוד משרה JB-127

סמנכ"ל/ית ביצוע לחברה באזור המרכז המתמחה בתמ"א 38/2 
קוד משרה JB-133  
 
מהנדס/ת חברה - לחברה יזמית קבלנית -אזור המרכז
קוד משרה JB-139 
 
מנהל/ת תיאום ותכנון (מהנדס/ת)
לחברה יזמית קבלנית
קוד משרה JB-153
 
 
מנהל/ת תחום אבטחת איכות מהנדס/ת - לחברה יזמית קבלנית 
קוד משרה JB-154 
שיווק ומכירות
מנהל/ת שיווק ומכירות ארצי/ת לחברה מתחום הקרמיקה
אזור השפלה
קוד משרה JB-141

מנהל/ת שיווק ומכירות- לחברה יזמית
המתמחה במגורים איכותיים ויוקרה
קוד משרה JB-160
כספים ופיננסים
סמנכ"ל/ית כספים לחברה יזמית גדולה- אזור בני ברק
קוד משרה JB-151
 
סמנכ"ל/ית כספים- עבור קבוצה יזמית קבלנית
קוד משרה JB-152
אדריכלים
אדריכל/ית חברה- מנהל/ת תכנון- חברת נדלן יזמית- אזור ת"א
קוד משרה JB-148
 
מנהל/ת תיאום ותכנון (אדריכל/ית)
לחברה יזמית קבלנית
קוד משרה JB-153
 
מנהל/ת תחום אבטחת איכות אדריכל- לחברה יזמית קבלנית
קוד משרה  JB-154
 
 
מנהל/ת מחלקת תכנון בקרה ותאום-
לחברה יזמית קבלנית גדולה
קוד משרה  JB-156
בברכת שבת שלום 
ערן רולס