example
 
דמי חבר לשנת 2017
 
חברות וחברים נכבדים,
בשנה החולפת התמודדה לשכת סוכני הביטוח עם אתגרים כבדי משקל, לטובת ולמען סוכני הביטוח. 
 
המלחמה המשפטית על תדמית סוכן הביטוח מול קמפיין של הביטוח הישיר הגיעה לאחרונה לשלוש הכרעות חשובות שמהוות ניצחון מהדהד עבור סוכני הביטוח, ולתיקון עוול מתמשך. בפעם הראשונה התבשרנו בעיצומו של הכנס הפנסיוני באילת, על כך שבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה להסיר את פרסומות "שוקה" במתכונתן הנוכחית מאמצעי השידור. 
 
הפעם השנייה הגיעה בעקבות הפרת הביטוח הישיר את החלטת בית המשפט כאשר זו המשיכה לשדר את קמפיין שוקה באמצעים מרוככים יותר. בעקבות זאת הגישה לשכת סוכני ביטוח עתירה להוצאת צו לביזיון בית המשפט, והשופט הורה לביטוח הישיר להסיר תוך 24 שעות את פרסומות הקמפיין מאתר החברה.
 
הפעם השלישית היא כאשר הביטוח הישיר נאלץ להודיע לפני כשבועיים כי יחדל מלהמשיך ולשדר את קמפיין שוקה עד לדיון בבית המשפט העליון. לא נאפשר לאיש לצמוח על חשבוננו, לעולם לא נאפשר את רמיסת תדמית הסוכן. מאמצינו הרבים אכן מניבים פירות מרשימים עליהם אני גאה.
 
הישג חשוב נוסף שלנו הוא פרויקט סוכן ביטוח 2030, שמטרתו להתאים את מקצוע סוכן הביטוח לשינויים שחווה הענף, ולמצב אותו כמקצוע רווחי גם בעשורים הבאים. במסגרת הפרויקט נשיק קורס חדש במכללה לפיננסים וביטוח, קורס מעשי לסוכן הביטוח "מומחה מניעה משפחתית". הקורס מתמקד בשני נושאים מרכזיים, הסוכן כמנהל עסקי והסוכן המניעתי. במהלך הקורס הסוכנים לומדים בין היתר כיצד לנהל את העסק ביעילות ולהביאו למצב רווחי אופטימלי. 
 
נדבך חשוב נוסף במסגרת הפרויקט הוא הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח. הוועדה שהוקמה יחד עם בכירים בענף הביטוח ושוק ההון הנה עם הפנים לציבור ולאינטרס הציבורי. הוועדה שבראשות שר החינוך לשעבר, גדעון סער חולשת על סוגיות אשר במוקד ענף הביטוח כולו, ולא רק על סוכן הביטוח. חברי הוועדה הם שמואל סלבין, לשעבר מנכ״ל משרד האוצר; רו״ח דורון שורר, לשעבר הממונה על הביטוח; וגלית אבישי, יו"ר ארגון אמון הציבור. בסיום התהליך הזה נדע באיזו מציאות עתידית יימצא ענף הביטוח, ובאיזה כלים עלינו לפעול לשם כך.
 
מהלך חשוב נוסף שזכה להצלחה היסטורית הוא הפרדת תגמול סוכן הביטוח מדמי הניהול. הצעת החוק שעתידה לחייב את המוסדיים לייצר מודל חדש של תגמול לסוכן הביטוח, עברה לאחרונה בקריאה ראשונה את אישור ועדת הכספים של הכנסת. הצעת החוק שאותה הובילו ח"כ מיקי זוהר, ח"כ עומר בר לב וח"כ מיכל בירן, הנה יוזמה של לשכת סוכני ביטוח וזכתה לתמיכת חברי ועדת הכספים בזכות עבודה פרלמנטרית אינטנסיבית. יוזמת החקיקה צפויה להביא סוף סוף ליצירת תגמול הוגן וראוי לסוכן הביטוח שתכבד את עבודתו, ותשים סוף אחת ולתמיד למראית העין השלילית שיוצר המודל הנוכחי.
 
משבר ביטול ביטוח הסיעוד הקולקטיבי הוביל אותנו הסוכנים לגבש מודל חדש למתן פתרון לכל אותם נפלטי הביטוח הסיעודי. גיבוש המודל ייעשה בשיתוף המדינה, חברות הביטוח, והסוכנים במטרה לאפשר לכל אותם מבוטחים פוליסות שיחסכו להם מאות ואף אלפי שקלים בחודש. הפתרון המוצע על ידי לשכת סוכני ביטוח מהווה עדות נוספת לכך שטובת המבוטחים היא שניצבת לנגד סוכני הביטוח.
 
סוגיית ביטוחי הנסיעות לחו"ל ממשיכה להעסיק אותנו. לאחרונה פנינו למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה, על מנת שיבחנו את התנהלותה של הממונה על הביטוח ויחייבו את סלינגר לפעול על פי תוואי סמכותה, מבלי לחרוג ממנו. הצעד המתבקש נובע מפניית הפארסה שביצעה סלינגר בעקבות עתירת סוכני הנסיעות לבג"ץ נגדה, ומאבקם להמשיך ולשווק ביטוחי נסיעות לחו"ל בניגוד לחוק. התנהלות המפקחת  בסוגיית ביטוחי הנסיעות לחו"ל היא לא פחות ממחדל, ואנו נמשיך להיאבק עד שנשיג את מטרתינו – רק בעלי רישיון מוכרים ביטוח, כך קובע החוק ולכך נדאג. 
 
מאבק חשוב נוסף שניצב על סדר היום של הלשכה הוא תפקוד המסלקה הפנסיונית. מאז הוראת המפקחת על הביטוח, כי הוצאת נתונים על מבוטחינו חייבת להיעשות דרך המסלקה הפנסיונית בלבד, אנו מוצפים בשלל פניות ותלונות מצד סוכנים על טעויות ואי דיוקים בנתונים שהם מקבלים מהמסלקה. לכן, הגישה לשכת סוכני ביטוח עתירה לבג"ץ, בבקשה לעכב את הוראת המפקחת המחייבת שימוש במסלקה, למרות כשליה. 
 
מהלך משפטי נוסף שאנו מובילים בנושא המסלקה הוא הגשת בג"ץ, להורות למפקחת כדי שזו תבהיר לחברות הביטוח, כי הן יכולות להמשיך ולמסור את דוחות הפרודוקציה שניתנו לסוכני הביטוח, עד סוף 2015 ללא עלות, גם לאחר כניסת מועד חוזר חובת השימוש במסלקה לתוקפו.
 
קשה לדמיין סיכום של פעילות הלשכה מבלי להתייחס להצלחה המסחררת שמצליחה להתעלות מעל עצמה מידי שנה – כנס ביטוח אלמנטרי בהובלת אריאל מונין, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי; כנס הנשים בהובלת סגנית נשיא הלשכה, שוש כהן גנון; כנס ביטוח חיים ופנסיוני בראשות יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני, יובל ארנון; כנס ביטוח בריאות בראשות יו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד, יואל זיו; וכנס הפיננסים בראשות יו"ר תת הוועדה לפיננסים, יוסי ורסנו. כל כנס בתחומו מעשיר את עולמם המקצועי והעסקי של חברי לשכת סוכני הביטוח. 
 
אני חוזר ומבקש מכם, אל תהססו לפנות אליי עם כל רעיון, שאלה או בקשה. תפקיד הלשכה הוא לספק מענה לחבריה ולהוות בכל עת גב חזק לסוכן הביטוח, כך עשינו וכך נמשיך לעשות 24/7. 
מתוך הבנה והתחשבות בחברים, הוחלט גם השנה שלא להעלות את דמי החבר. 
דמי החבר לשנת 2017 יעמדו על סך 1,260 ₪.
 
חברות וחברים יקרים, זה המקום להדגיש כי אנו נמצאים לפני שנת בחירות ובהתאם לתקנון הלשכה, חבר שלא יסדיר את תשלומי דמי החבר עד ליום סגירת ספר הבוחרים בתאריך 30/04/17, לא יוכל להשתתף או להציע את מועמדותו למוסדות הלשכה, ובכך להשפיע בבחירות הבאות אשר יערכו במהלך נובמבר 2017.
 
אני מבקש להודות לחברים הנפלאים והיקרים אשר הטו שכם ומסייעים לי בתפקידי, בין אם במועצה הארצית, בוועד המנהל, בוועדות המקצועיות, במחוזות, בסניפים ובמשרדי הלשכה.  
 
יישר כוח!      
בברכה,
 
 אריה אברמוביץ,
נשיא לשכת סוכני הביטוח      
                                                                                
לדף מידע - אפשרויות תשלום דמי חבר לחץ כאן
לספח לתשלום דמי חבר 2017 לחץ כאן
 
Follow Us On YouTube
Follow Us On Google+