היסטוריה, שירה, נובלות
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
היעלמותו של יוזף מנגלה

היעלמותו של יוזף מנגלה

ספרו של אוליביֶה גֵז, זוכה פרס הרֶנָדוֹ הצרפתי, הוא מחקר היסטורי שכתוב כרומאן מתח. במרכזו עלילת התחמקותו של הרופא המפלצתי יוזף מנגלה מרודפיו אחרי המלחמה. בצלילה אל עולם אפל של נאצים לשעבר, סוכני מוסד ומשטרים דיקטטוריים חושף הספר שלושים שנה של הסתתרות מאחורי שמות בדויים ומנוסה ממקום למקום, עד למותו של מנגלה משבץ. אתו במבצע עוד ספרים שמתבוננים במלחמת העולם.

שלושה ספרי שירה חדשים

שירה עברית: ספרים חדשים

.../ הַיּוֹם אֵינוֹ נִרְפָּא, / רַק נִגְמָר. / מוּל הַתְּרִיס הַמּוּגָף / תִּינוֹקוֹת חֲבוּקִים בְּאִמָּם / כְּמוֹ עִנְבָּלִים בְּפַעֲמוֹנֵי רוּחַ, / מַגִּיעִים אֶל סַף אַהֲבָתָם.
גורֵי רוח – ספר ראשון מרשים למשוררת אורין רוזנר, ילידת 1991.
וגם: קִרְקָס של רחל חלפי, ספירלה של אנשים ודמויות ששוברים לערב אחד את אילמותם; גיליון 17 של כתב-העת הו! ובו מדור מיוחד על שירה ומוזיקה; נבחרים – מכל ספרי אוֹרי ברנשטיין.

נובלות

נובלות

מירי, גיבורת הנובלה של אורית וולפיילר, אֶת המוות אַת רוצה לראות בעיניים, היא גיבורה בעל כורחה. היא נאלצת לשוב לבית הוריה הנזקקים ורוכשת להם "בובה מטפלת", עזר כנגדה. וולפיילר מביאה כאן את קולה הייחודי לשיאים דוקרים ומרנינים. ינקינטון של רחל שיחור כולל שתי נובלות, האחת היא מעין אגדה ריאלסטית והאחרת נטועה בעומק ילדותה של המחברת. דפים מלאי עדנה, חוכמה והומור.

אווה פאניץ'-נהיר

זרם חילופין של חום-קור

"קראתי את ספרו החדש של דויד גרוסמן בקדחתנות, בדריכות, גם בוויכוח. אש בוערת בספר הזה... ספר אחרי ספר עסוק גרוסמן בלחלץ את הנפש האנושית מציפורני ההיסטוריה. אני חושב שהוא טועה. אבל המחשבה הביקורתית הזאת הופיעה אצלי רק אחרי הקריאה, לא במהלכה. הספר מרתק ומפעים". נסים קלדרון ממליץ על אִתי החיים משחֵק הרבה. (בתמונה: אווה פאניץ'-נהיר)

הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978