שנה טובה לכולם, לילדים, למשפחות, לצוות ולחברי אלי"ע באשר הם. מי ייתן והשנה תהיה שנה של התחלות חדשות, של התפתחות, של צמיחה וחשוב מכל שנה של בריאות ושל שמחה.
 
פיני וויל
אלי"ע ממשיכה ללמוד ולהתקדם

תכנית   מרי  בנדט לחדשנות  מקצועית  למען  ילדים  עם  עיוורון   ולקות   ראייה
THE MARY BENDET INNOVATION PROGRAM FOR BLIND AND VISUALLY IMPAIRED CHILDREN

מקצוענות היא אמצעי המאפשר לנו לתת לילדים את המיטב, בכדי לעשות זאת, על המומחים של אלי"ע להמשיך ללמוד ולהתקדם. קרן מרי בנדט מלווה את אלי"ע מזה שנים ושותפה לחזוננו. כהמשך ישיר לשיתוף הפעולה הפורה והמוצלח ביננו נבנתה תכנית חדשה – תכנית מרי בנדט לחדשנות מקצועית למען ילדים עם עיוורון או עם לקות ראייה. תכנית זו תאפשר לנו להמשיך להוביל ולהעמיק את ההתמקצעות שמטרתה, הייתה ותמשיך להיות, שיפור מתמיד של איכות החיים של ילדי אלי"ע ובני משפחותיהם.

כחלק מחזון זה אנו שמחים וגאים להרחיב את צוות אלי"ע ולכלול בו את פרופסור קנט קוזלו, מאוניברסיטת בר אילן המתמחה באופטומטריה ואשר ניהל במשותף את המרפאה לאימון חזותי באוניברסיטה, כמנהל המקצועי החדש באלי"ע. כמו כן, אנו גאים בבת משפחה וותיקה– שרית לוי אשר מונתה כמדריכת ראייה ארצית באלי"ע. לשרית וותק של 19 שנה כגננת חינוך מיוחד באלי"ע בנוסף על תפקידה כמדריכת ראייה.
אנו מודים ומוקירים את ידידותה ארוכת השנים של קרן מרי בנדט על כל שהיא מאפשרת לנו. בשמנו ובשם כל משפחת אלי"ע - תודה רבה. 

הרחבת פעילותה של אלי"ע לאזור חיפה

בשעה טובה אלי"ע מרחיבה את פעילותה לאזור חיפה. הסניף ייתן מענה לילדים בעלי לקויות הראייה ו/או העיוורון הגרים באזור.

נכון לרגע זה רשומים  12 ילדים לשנת הלימודים הנוכחית.
רצוננו העז להיענות בדחיפות לצורך מן השטח הוביל לכך שכשלב ראשון יפעל המעון מתוך בית החולים בני ציון. במקביל אנו פועלים למציאת מעון של קבע ובית לילדי אלי"ע בצפון הארץ. החשיבות העיקרית מבחינתנו היא מתן מענה ברוח אלי"ע לילדים ולמשפחות. אנחנו נקפיד להעניק לכל ילד את המרב בהתאם לסטנדרטים הגבוהים של אלי"ע וזאת בכל הדרכים והכלים העומדים לרשותנו.
אנו מאחלים הצלחה רבה לצוות המסור והמיומן ולמשפחות החדשות, אנחנו כאן עבורכם.
הרחבת סניף רחובות

אנו שמחים לבשר שהחודש נוספה לסניף רחובות כיתת פעוטון חדשה. אנו מקבלים בברכה את הילדים החדשים ואת בני משפחותיהם. מתרגשים לקראת העבודה המשותפת שלנו. 

צלמו, עושים פה כיף!
התכנסנו יחד כדי לצאת לנופש משותף – בעלי לקויות ראייה, בעלי עיוורון ובעלי ראייה תקינה, בוגרי אלי"ע וחברים חדשים, מצפון הארץ מהדרום ומהמרכז, בוגרים וצעירים.
הפעם שמנו פעמינו לאזור חיפה לארבעה ימים גדושים בחוויות. נהנינו ממסלולי הליכה, טיול ג'יפים, ביקור באתרים שונים, אירוח דרוזי, פעילויות אתגריות ועוד ועוד. כולנו נהנינו, השתתפנו וחלקנו יחד אותם טיולים ומסלולים, אותו נופש ואותן הנאות. התכנון הקפדני אפשר למשפחות לאזן בין תשומת הלב שהוקדשה לכל בן משפחה לבין ההנאה יחד כמשפחה.

אנחנו מודים למתנדבים על הליווי ועל התמיכה שעזרו לילדים (ולמשפחות) להעז יותר, לבחון את הגבולות של עצמם ולמצוא כל אחד את הדרך הייחודית והמתאימה לו לבטא את עצמו, להשתלב ולהיות חלק.
תודה!
רוכשים 4 מינים ותורמים לילדי אל"יע
השנה רוכשים 4 מינים מ נתינת לולב
ותומכים בילדי אלי"ע.
בחירה בלוגו אלי"ע תעלה חיוך גם על הפנים של התינוקות ושל הפעוטות שלנו.
בשמנו ובשמם - תודה רבה!
הרכישה מוכרת כתרומה לצורכי מס.
Follow Us On Google+