ציליה דראפקין
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
ונשיקתי תהיה רוצחת

ונשיקתי תהיה רוצחת

מוזמנים להיכרות מעמיקה ומרגשת עם משוררת היידיש האמריקנית ציליה דראפקין, שהחלה את דרכה כמעריצה מאוהבת של גנסין והפכה בניו-יורק למשוררת נועזת ופורצת דרך הנחשבת היום ל"אחת מן המשוררים היהודים הגדולים ביותר". הספר כולל חטיבה גדולה משיריה, סיפור-מפתח שלה, פרקים מזיכרונותיה ומכתבים ששלח לה גנסין. מלווים אותו מונוגרפיה על חייה ומאמר מקיף של מנחם פרי על שירתה.

טעימה מתוך 'ונשיקתי תהיה רוצחת'

טעימה מן הספר

אֲנִי גְּבֶרֶת שֶׁל קִרְקָס
וְרוֹקֶדֶת בֵּין פִּגְיוֹנוֹת
הַמֻּצָּבִים בַּזִּירָה
וְחֻדֵּיהֶם מַעְלָה.
גּוּפִי הַקַּל מִתְפַּתֵּל גָּמִישׁ,
נִמְלָט מִמָּוֶת־בִּנְפִילָה,
נוֹגֵעַ־לֹא־נוֹגֵעַ בְּלַהֲבֵי הַפִּגְיוֹנוֹת. //...

ארבעה שירים מתוך 'ונשיקתי תהיה רוצחת' של ציליה דראפקין.
מה לך נשמונת

החדש של אגי משעול

בדימוי החוזר ומופיע בספרה 'מה לך נשמונת' (הקיבוץ המאוחד) מתארת אגי משעול את עצמה כדמות הנתונה בתוך מסגרת: אישה ניצבת בפתח בית או נשקפת בחלון ואמות הסיפים סוגרות עליה, נשמונת המפרכסת בתוך גוף, אישה עירומה עטופה בבגדיה, נפש חופשית שהפנימה את מגבלותיה בזמן ובמרחב. הלשון הייחודית שלה בהירה ושנונה, חדורת הומור ומחשמלת. "ספר שממתיק ימים, וגם לילות".

חמש משוררות

חמש משוררות

חמש משוררות-סופרות הקרובות ברוחן לציליה דראפקין מלוות את השקת ספרה: לאה גולדברג, יונה וולך, דליה רביקוביץ, אגי משעול, נורית זרחי (עם ספר חדש, 'בלוז לתינוקות נולדים', בסדרת "מבחר"). כל אחת מהן, בדרכה, פרצה דרכים בשירה העברית והביאה אליה חושניות ותעוזה, וכולן כוננו עולם שירי מרתק ומעורר אהדה שכולו שלהן. משתתפים במבצע גם ספרי הפרוזה של שתיים מתוכן. עד 6 במרץ בחצות.

הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978