לפעמים חלומות מתגשמים!
בס"ד
 ידידים ותומכים יקרים!
יציאת מצרים היתה נראית לרבים מבני ישראל כחלום לא הגיוני.
הם יעמדו מול פרעה- השליט הרודן ומול המצריים העוצמתיים, ויוכלו להם?
אך כן, יש חלומות שמתגשמים...
בעזרתו של האלוקים הכל אפשרי.
מערכות טבע אדירות – מתהפכות, המלך החזק ועמו- טובעים בים ועבדות של מאות שנים- נפסקת לפתע פתאום.
 
מאות חלומות אנו פוגשים ב'ערוגות' מידי שנה;
ילדים שחולמים להצליח להשתלב במסגרת הלימודית ובחברה ולהיות כמו כולם,
הורים שחולמים לראות את הילד שלהם מתגבר על הקושי ומצליח לחייך לעולם.
אנחנו כאן בשביל להגשים להם אותם!
 
זו ההזדמנות להודות לכל ידידינו, המאמינים בעשייה החשובה של 'ערוגות',
ובתמיכתם מסייעים מדי שנה להפוך חלום של למעלה מ-350 ילדים
למציאות מאירה!
 
אנו מזמינים גם אתכם לחשוב על החלומות שלכם, ולהתחיל להגשים אותם!
פסח כשר ושמח!
עזרו לנו להגשים עוד חלומות ...
מוכר לצרכי מס הכנסה לעניין תרומות עפ"י סעיף 46
תודה על השתתפותכם במבצע 'פורים פי 2'
למען ילדי ערוגות!

בשמם של מאות ילדי 'ערוגות', אנו שולחים את תודתנו לעשרות המשתתפים במבצע 'פורים פי 2' למען ילדי ערוגות.

מתנדבי 'ערוגות' בחלוקת משלוחי מנות לילדים בבית חולים רמב"ם חיפה
בתרומתכם השנה זכיתם לשמח ולהשפיע פעמיים: גם מימנתם טיפולים חיוניים לילדי 'ערוגות' בתחום הרגשי והפרא רפואי, וגם שימחתם ילדים חולים ונזקקים שנהנו ממשלוחי מנות מהודרים ששלחנו בשמכם!
הפנינג פורים במרכז הטיפולי

כמידי שנה השתתפו ילדי המרכז טיפולי של 'ערוגות' בהפנינג פורים חוויתי, במהלכו הכינו אוזני המן במטבח הטיפולי וגם מסכות ורעשנים משעשעים בחדר האומנות, ותוך כדי חיזקו מיומנות מוטוריות, תקשורתיות, חברתיות ודידקטיות חשובות בשעה של אתגר והנאה.

למען גני הקידום

תרומה משמעותית הוענקה לטובת גני הקידום של 'ערוגות' ע"י נאמני הקדש ע"ש שמואל ודבורה וינוגרד לצורך רכישת ציוד חינוכי וטיפולי.

חלק מילדי הגנים בסיור לימודי עם קלינאית התקשורת

נהלת 'ערוגות' שולחת את תודתה הכנה לנאמני ההקדש: עו"ד עמי פלייסיג, רו"ח אילן אורנשטיין, ורו"ח סטיבן סתיו, על היותם שליחים נאמנים לסייע לקרוב ל-50 ילדים וילדות  המתמודדים עם עיכובים התפתחותיים ולקויות שונות, הלומדים ב-4 גני הקידום השנה. 

הסיפור המרגש של החודש
בלונים פורחים, חלומות מתגשמים...
שלום ולא להתראות. בלון ההליום תופס גובה ומתעופף עם המוצץ...
יוני בן השש מגיע לטיפולי ריפוי בעיסוק אצל אורית מצוות 'ערוגות' יחד אם אמו בשל בעיות תחושתיות. במהלך המפגשים סיפרה אמא של יוני באקראי כי יוני משתמש במוצץ, ולמעשה קשור אליו מאד במשך כל שעות היום והלילה. בהחלטה משותפת התחילו רוני והמרפאה בעיסוק בתהליך של גמילה מהמוצץ.
אורית גספר, מרפאה בעיסוק [M.Sc.OT, תואר שני] כבר קרוב ל-20 שנה ב'ערוגות' משתפת: "ברגע שראיתי שיש ליוני נכונות לנסות להתנתק מהמוצץ, ולאחר שניסינו תחליפים [כמו 'טרה-טיוב' או נשכן] שלא צלחו, החלטנו יוני ואני יחד על גמילה בשלבים מהמוצץ. ההורים התגייסו למשימה, לאורך כל הדרך ניהלנו יוני ואני מו"מ כאשר בכל שלב יוני החליט מה יהיה השלב הבא בהתאם ליכולת שלו. אם בשבועות הראשונים הגמילה מהמוצץ היתה רק למשך שעה ביום, בהמשך הרחבנו את ההתנתקות לכל אחרה"צ, ובהדרגה גם ללילה". השבוע לאחר תקופה ארוכה של גמילה מוחלטת מהמוצץ, הפריחו יחד אורית, יוני ואמא בלון הליום אליו היה קשור המוצץ, וקראו יחד שלום ולא להתראות...
אמא מסכמת: "לא יאומן כמה התהליך ביגר את יוני שלי. המוטיבציה שלו כ"כ גבוהה, וכשהוא רואה את המוצץ של אחיו הקטן הוא מבקש ממני להחביא אותו. בכלל התהליך הזה, יחד עם העבודה המערכתית על הקושי שלו גרם לו להיות יוזם, מעורב ופעיל יותר ולא פסיבי וחולמני, וזה ממש מרגש!"
טיפ טיפוח 
צוות 'ערוגות' בטיפים מקצועיים כיצד לנצל הזדמנויות יומיומיות כדי לתרום להתפתחות תקינה של ילדים במרחב הביתי.  
משחקים בבית פסיכודרמה

חיה הנדלסמן -  מטפלת בפסיכודרמה .M.A.

טיפ-טיפה הקדמה, מהי פסיכודרמה?
פסיכודרמה הינה דרך עבודה טיפולית חוויתית המשתמשת בכלים דרמטיים להכרת עולמו הפנימי של המשתתף, להבנת מערכות היחסים שלו ולחיזוק כוחותיו.
באמצעות הפסיכודרמה מתאפשרים פורקן לרגשות, "תיקון" מצבים, שינוי תגובות בלתי רצויות ואימון בדרכים חדשות.
בפסיכודרמה בוחר המשתתף בחברי קבוצה אחרים כדי לשמש לו כשחקנים בתפקידים של דרמת חייו (למשל אבא, אמא, חבר, מורה), וכך יוצא למשתתפים האחרים להיבחר לתפקידים שונים הדורשים מהם לפעמים להחצין צדדים באישיותם שלא תמיד באים לידי ביטוי בחיי היומיום. תוך כדי התהליך עשוי המשתתף להתנסות בדרכי התנהגות חדשות ולהתקרב למקורות הכוח והיצירה שלו, ולהביא לידי ביטוי את עולמו הפנימי.
 
איך תוכלו להפיק תועלת מעקרונות הפסיכודרמה במרחב הביתי? 
קחו את הילדים שלכם למסע דמיוני בחללית או בצוללת [או בכל מרחב דמיוני אחר]. התחילו בבניית האנייה ע"י שימוש בחפצים מהבית כמו כסאות, שמיכות, מטאטא וכל מה שיכול לעזור. תנו לילדים לבחור תפקידים, תוכלו ללמוד המון מהאופן שהם עושים זאת ומהתקפיד שהם בוחרים לגלם: מיהו המנהיג שנותן הוראות, מי משתף פעולה ומי לא....
תנו לילדים לספר את הסיפור שלהם ולהביא את עולמם הפנימי כ"קפטיין", נוסע או כל תפקיד דמיוני אחר. והכי חשוב, אל תהיו שיפוטיים. כל תפקיד שהילד בוחר – מקובל, אפילו אם הוא בחר להיות החתול המשפחתי או השעון שעל הקיר.
וכמובן, ואל תשכחו לספר לנו איך היה... :)
Follow Us On YouTubeערוגות ביוטיוב
Follow Us On Google+לאתר ערוגות:
Follow Us On Google+כתבו לנו: