פורים פי 2 בערוגות!
בס"ד
 ידידים ותומכים יקרים!
בלוח השנה העברי קיבלנו ב'מתנה' השנה חודש אדר כפול.
גם אנחנו ב'ערוגות' החלטנו להכפיל את השמחה של הילדים
ויצאנו במבצע מיוחד לקראת פורים: 'פורים פי 2'
בו כל תרומה שלכם משמחת ומשפיעה פעמיים!
 
חוץ מזה, תוכלו בניוזלטר הנוכחי לקרא על
 אירוע מרגש שנערך לכבוד חנוכת משכנו החדש של 'גן תלמים',
שותפים לעשיה, ביקורים, ערבים להורים, סיפורים מרגשים וטיפים חשובים.
 
מאחלים לכם חודש מלא אוירה ושמחה,
תודה שעזרתם לנו לצמוח!

באירוע מרגש חנכנו את פתיחת 'גן תלמים' – גן הקידום הרביעי עבור ילדים בעלי עיכובים התפתחותיים מהקהילה הדתית והחרדית בחיפה, אשר עבר למשכנו הקבוע והמשופץ.

'גן-תלמים' נפתח בתחילת שנה"ל בעקבות פניות של הורים להנהלת 'ערוגות' ולעיריית חיפה, שלא נמצאה מסגרת הולמת לילדם בעל העיכוב ההתפתחותי. הגן מוקם באופן זמני בחדר הישיבות של העמותה והשבוע לאחר איתור מקום ושיפוצו נחנך 'גן – תלמים' בטקס מרגש בהשתתפות הילדים.
באירוע המרגש השתתפו נציגי עיריית חיפה: סגן ומ"מ רה"ע הרב מיכאל אלפר, וחברי מועצת העיר: הרב אריה בליטנטל והרב מנחם קפלן, אשר סיירו בגן והביעו את התרשמותם מההשקעה הרבה הניכרת בקידומם של הילדים.  
מימין: מר עלי הרטמן חבר עמותת 'ערוגות', ד"ר ירמיה לובש נשיא 'ערוגות', הרב אריה בליטנטל חבר מועצת העיר, הרב מיכאל אלפר סגן ומ"מ רה"ע חיפה, הרב מנחם קפלן חבר מועצת העיר, הרב הופנר חבר עמותת 'ערוגות', שמעון שמעונוביץ מנהל 'ערוגות' , מר יעקב ויזל  יו"ר ערוגות
במהלך הטקס הוענק שי מיוחד אותו יצרו הילדים, למר שלומי בסון ולגב' זהבית נגר נציגי חברת בזן, שסייעה בתרומה משמעותית לרכישת ציוד טיפולי וריהוט ייעודי לטובת ילדי הגן.
יעקב ויזל יו"ר ערוגות הודה בדבריו בטקס לחברת בזן: "אנו מודים לחברת בזן, שמתוך חיבור משמעותי לקהילה, האמינה בעשייה שלנו, ובזכותה יכולנו לספק לילדים את הציוד החדיש והאיכותי ביותר, שבוודאי יועיל לקידומם. למעלה מ-80% מבוגרי הגנים שלנו מצליחים להשתלב מידי שנה במסגרות חינוך רגילות, ואין ספק שלשותפים  לפעילות כדוגמת קבוצת בזן ותורמים נוספים, יש חלק גדול ומשמעותי בכך!"
מר שלומי בסון, משנה למנכ"ל בזן העלה על נס את הפעילות המבורכת של עמותת 'ערוגות' והבטיח להמשיך ולסייע ככל האפשר: "אני מרגיש זכות לעמוד פה ולומר לכם – תודה. המציל נפש מישראל כאילו קיים עולם מלא. כל ילד בעיניי הוא יהלום. אם נדע ללטש אותו, הוא יאיר לעולם כולו. ואתם אלו העושים את מלאכת הליטוש". 
מימין:  יעקב ויזל יו"ר 'ערוגות', שמעון שמעונוביץ מנהל 'ערוגות', מר שלומי בסון משנה למנכ"ל בזן, גב' זהבית נגר מתאמת אחריות תאגידית בבזן 
 השתתפו גם אתם במבצע
'פורים פי 2 - למען ילדי ערוגות'!

השנה, יצאה העמותה בקמפיין מיוחד לקראת פורים: 'פורים פי 2', בו כל תרומה שלכם משמחת פעמיים: אתם מסייעים במימון טיפולים חיוניים לילדים ובנוסף על כל תרומה שלכם נשלח לקראת פורים משלוחי מנות לילדים השוהים בבתי חולים. מוזמנים לקחת חלק בנתינה הכפולה!

להמשך הסיפור ולתרומה לחצו>>
מוכר לצרכי מס הכנסה לעניין תרומות עפ"י סעיף 46
גב' סיגל ציוני, מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה
 בביקור במרכז 'ערוגות': חינוך תופרים לפי קהילה 

"חינוך זו שליחות בשבילי, אני מאמינה שחינוך תופרים לפי קהילה. עמותת 'ערוגות' עושה עבודה ייחודית בחיפה. אלו נשמות של ילדים, וילדים עם צרכים מיוחדים זכאים להתייחסות ראשונים"

מימין:  גב' מירית לוי מנהלת גני קידום 'ערוגות', מר יעקב ויזל יו"ר 'ערוגות', גב' פנינה ברקוביץ מנכ"לית 'ערוגות'', גב' סיגל ציוני, הרב אריה בליטנטל חבר מועצת העיר, שמעון שמעונוביץ מנהל 'ערוגות',  

גב' סיגל ציוני, מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה הגיעה לביקור ולפגישת עבודה ראשונה במרכז עמותת 'ערוגות', יחד עם חבר מועצת העיר הרב אריה בליטנטל. ציוני הביעה את התרשמותה מן הפעילות החיונית הנעשית ע"י העמותה בקרב האוכלוסייה הדתית והחרדית בחיפה והבטיחה להיכנס לעובי הקורה ולסייע במגוון עניינים קריטיים העומדים על הפרק, לטובת ילדים ומשפחות בחיפה.

ערב העצמה לאמהות
עשרות אמהות השתתפו בערב העצמה לאמהות שנערך במרכז לקידום הילד והמשפחה של 'ערוגות'. בערב המושקע נהנו הנשים מהרצאה מרתקת, סדנאות מעצימות בחדרי הטיפול וארוחה מפנקת.
בתמונה: חלק מהמשתתפות בערב 
פנינה ברקוביץ' מנכל"ית ערוגות מספרת כי הערב הוקדש לנושא: "להתיר את הקשרים'': להתיר קשרים סבוכים עם ילדינו, ולהתיר- לתת לגיטימציה להעצמת הקשר התוך אישי, הפנימי של האמא. "כל אמא במהותה מחפשת לתת ולהעניק בלי גבול, אבל למעשה היא אינה 'יצור בלתי מוגבל'. גם היא זקוקה להטענה, להעצמה. גם היא צריכה להקדיש זמן כדי 'לעשות אמא' לילדים שלה. וזו המטרה של הערב המתקיים מידי שנה במרכז" 
הסיפור המרגש של החודש

בחדר הטיפול – גם צעדים קטנים הם משמעותיים ומרגשים!
צילום אילוסטרציה. קרדיט: freepik
דוד, ילד מתוק בן 4.5, מגיע מידי יום חמישי לטיפול דיאדי עם אמו במרכז 'ערוגות' אצל מיקי שוורץ מטפלת באמצעות בע"ח. (טיפול דיאדי הוא טיפול לילדים צעירים אשר מתבצע במסגרת של מפגשים משותפים של ילד, הורה ואיש מקצוע.) 
דוד סובל מחרדות קשות. הוא חרד מכל מה שלא צפוי, מרעש קצת חזק, מיצירת תקשורת עם החברים ומאנשים לא מוכרים. בטיפול הוא פוגש את נומי החתולה. דוד אוהב את נומי, מעונין ליצור איתה קשר, היא ממלאת אותו בסקרנות, אבל הפחד משתק אותו.
בתחילה, דוד נאבק בין הסקרנות והרצון לקשר לבין הפחד. הוא בקש להשאיר את נומי בתוך הכלוב, אבל להניחה על השולחן כדי לשמור על מרחק קרוב.
עם הזמן הפחד מפני החתולה יורד, הוא מוכן להתקרב אליה יותר ואפילו ליזום האכלה. אז אתם בטח שואלים, איך זה עוזר לדוד? הדבר המדהים הוא, שעם התקדמות יצירת הקשר עם החתולה דוד מוכן ליצור קשר עם החברים.
בחדר הטיפול הם עובדים יחד על מיומנויות תקשורתיות חשובות, אותן הוא לומד להפנים ולהשליך לתקשורת עם חברים, כמו: אמפתיה. אני רוצה להאכיל את החתולה, אבל האם החתולה ג"כ רוצה לאכול עכשיו?
המטפלת מיקי מראה לדוד תמונות של אינטראקציות שונות של נומי החתולה עם חתולים נוספים, ודרכן הוא מסוגל לשתף בחוויות שקורות לו כשהוא משליך אותן על החתולים בתמונות.
פעם ועוד פעם, מצליח דוד להרחיב את טווח היוזמה יותר ויותר, גם בחדר הטיפול וגם במסגרת הגן והמשפחה. יש לדוד עוד דרך ארוכה, אך עם כל צעד קטן השמחה גדולה.
טיפ טיפוח 
צוות 'ערוגות' בטיפים מקצועיים כיצד לנצל הזדמנויות יומיומיות כדי לתרום להתפתחות תקינה של ילדים במרחב הביתי.  
בבית שלנו יש מקום (ייחודי) לכוווווולם


שלום ויצמן -  זיאו-תרפיסט .M.A  טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים.

כל ילד מחפש לקבל תשומת לב מהוריו על מנת להשיג תחושת שייכות ולהבטיח את מקומו במשפחה.  
לרוב הילד הבכור במשפחה משיג את מקומו הייחודי בלב ההורים על ידי היענות לכללים ולדרישות ההורים והסביבה הקרובה, ההורים מעודדים אותו על כך ומחזקים את ההתנהגות החיובית. ולכן, במקרים רבים הבכור לוקח את המקום של הילד הצייתן, האחראי. כשנולד הילד השני, לרוב הוא יחפש מקום אחר להתבלט בו. שכן, מקום הילד ה"טוב" נתפס כבר. 
אם נשכיל למצוא את תחומי החוזק הייחודיים לו, לתת להם מקום וביטוי, לייחד אותו בהם, לחוש בלב כמה תכונה זו חשובה לילד וכמה היא מועילה לבית וכמובן לומר לו זאת, הוא לא יחפש להשיג את תשומת הלב בדרכים שליליות.
מצאו את נקודות החוזק הייחודית של כל ילד [תכונה מסוימת: לב טוב, עזרה, חמלה. או תחום חוזק כגון: מוזיקה, ספורט, אומנות וכדו'], העצימו אותה ותנו לה ביטוי, ותרוויחו פעמיים: תעניקו לילד תחושת שייכות חזקה ומקום בטוח במשפחה, ותקבלו ילד רגוע ובטוח שאינו מחפש לבלוט בדרכים שליליות.  
Follow Us On YouTubeערוגות ביוטיוב
Follow Us On Google+לאתר ערוגות:
Follow Us On Google+כתבו לנו: