חג אביב שמח

עוגןדבר יו"ר הוועד המנהל
לאחר כ- 3 עשורים במגזר העסקי והציבורי בתפקידים שונים, החלטתי לעשות שינוי ולפני כחצי שנה לקחתי על עצמי את המשימה החשובה והמאתגרת כיו"ר אלי"ע. 
לראשונה אני פונה אליכם באופן אישי ומבקש להודות לכולם, הורים, שותפים וצוות, על עשייה משותפת למען ילדי אלי"ע ועל הזכות שנפלה בחלקי להיות חלק מעשייה זו.
אעשה כמיטב יכולתי לעמוד במשימה שלקחתי על עצמי.

אני מאחל לכולנו, ובעיקר לילדי אלי"ע, צמיחה, התקדמות והגשמה עצמית.
 
חג שמח וחופשה מהנה,
רן קרול, יו"ר

      מוזמנים לקרוא על:
 
לומדת הדרכה מקצועית 
אנו נרגשים לשתף אותכם בהשקת לומדת הדרכה מקצועית, בשיתוף עם מכון טכנולוגי בחולון HIT. הלומדה מבוססת על הידע שנצבר באלי"ע במשך למעלה משלושה עשורים של טיפול בילדים עם עיוורון או עם לקויות ראייה. הלומדה מיועדת לאנשי מקצוע, מתוך אלי"ע ומחוצה לה וכן לציבור הרחב. מטרתה לספק מידע ולשפוך אור על העולם המורכב של לקויות ראייה והשפעתם על תיפקוד הילדים. ניתן להיכנס ללומדה דרך לחיצה על קישור זה ודרך אתר אלי"ע. בלומדה תמצאו מידע על לקויות ראייה מרכזיות, השלכות לקות הראייה על ההתפתחות של הילד ושיטות העבודה העיקריות בהן אנו עושים שימוש בכדי לקדם את הילדים. אנו מזמינים אתכם להתנסות. ליחצו כאן לכניסה.
משחקים בגיל הרך ובילדות
המשחק הוא צורך אנושי המלווה את האדם בכל גיל, מקום וחברה, אולם הוא שכיח ביותר בתקופת הינקות והילדות. בתקופה זו הילד לומד דרך המשחק: להכיר את הסביבה הפיזית והחברתית, להכיר את עצמו, את כוחותיו ואת יכולותיו הפיזיות, החברתיות והרגשיות. הוא לומד לשלוט בגופו ובסביבה. המשחק מפתח יכולות שפתיות, הילד מבטא את מחשבותיו, רגשותיו, צרכיו, יצריו ואת הקונפליקטים שלו. ההשתתפות במשחק היא חלק הכרחי לגדילה ולהתפתחות לאורך החיים.
להמשך קריאת המאמר שכתבו שרית לוי – מדריכת ראייה ארצית, והודיה נבון – מרפאה בעיסוק מעמותת אלי"ע, בנושא משחק אצל ילדים עם לקות ראייה או עם עיוורון לחצו כאן 
הרחבת פעילות אלי"ע לאזור חיפה

עם פתיחת שנת הלימודים התרגשנו לבשר על התרחבותה של אלי"ע ופתיחת סניף חדש בחיפה.
בשלב הראשון הופנו מרב המאמצים להפעלת הסניף החדש במתכונת המקצועית של אלי"ע מתוך המבנה הזמני. החשיבות היתה לתת מענה מקצועי לילדי חיפה בהלימה לשאר סניפי העמותה ולכן עסקנו באיוש אנשי מקצוע מתאימים, הדרכות וליווי מקצועי.
כיום כאשר לכל ילד נבנתה תכנית לימוד אישית וכולם מקבלים טיפולים מקצועיים באופן שוטף, אנו נמצאים בעיצומו של שלב ב' ובחודשים האחרונים עסוקים במציאת משכן של קבע למעון אלי"ע בחיפה. שאיפתנו היא לפתוח את שנת הלימודים הבאה בסניף מותאם ומונגש לילדי חיפה והאזור.

משחקיה בירושלים
סניף אלי"ע בירושלים נפתחה משחקייה לילדי אלי"ע ומשפחותיהם. המשפחות מוזמנות ליהנות מאחר צהריים של כיף בסביבה מוכרת, בטוחה ומותאמת לילד ובמקביל לשלב הדרכת הורים הניתנת במקום על ידי צוות מקצועי של הסניף. פעילות המשחקייה מעודדת ומחזקת את הקשר בין האחים וכן בין הילדים להוריהם ואפילו כוללת ארוחת ערב קלה.
להזמנת פעילות יש להירשם מראש אצל העובדת הסוציאלית, רעות העו"ס 02-5639164 
אז למה אתם מחכים, לכו לשחק...
קושייה לפסח
יעל בת ה4.5 הלומדת בסניף פתח תקווה, שאלה את אמה 
"אמא, למה אני לא יכולה לראות את הכוכבים?"
לא תמיד יהיו לנו תשובות לכל השאלות, אך חשוב לנו לטפח ולעודד את הילדים לעצמאות, לשאילת שאלות ולסנגור עצמי.
​בעבודתנו היום-יומית עם הילדים אנו חושפים אותם ומתווכים עבורם את הסביבה, במטרה להכיר להם את העולם ולהכין אותם לעתיד.
לכבוד פסח אנו מזמינים אתכם לתמוך בפעילות עבור יעל וחבריה - לחצו על הקישור
מי יתן והאביב יביא איתו הפתעות מרגשות 
חג אביב פורח, שמח ומלא תקווה
החודש התחדשנו גם באינסטגרם, מוזמנים לעקוב אחרינו גם שם
לינק לאינסטגרם
Follow Us On Google+

להסרה מרשימת התפוצה לחץ כאן