המחלקה מציגה - ניוזלטר מחלקתי ראשון לשנת 2020!
והפעם: טעימה מאירועי הסמסטר, פרופ׳ אורית קדר מגלה לנו איזה סדרה היא ראתה לאחרונה וגם כמה דברים חדשים על הקשר בין מגדר, שוק העבודה ותמיכה בימין הקיצוני, ומזל טוב לאמבר וסוניה, נציגות החוג החדשות!

להתעדכן

להכיר

ללמוד

מה עשינו בזמן האחרון?

התגאינו

התרגשנו יחד עם פרופ' אבנר דה-שליט שקיבל את פרס א.מ.ת במדעי החברה
 

חגגנו

הדלקנו נרות, בירכנו וחגגנו את חגי החורף יחד עם המחלקה ליחב״ל (כן, היו גם לא מעט סופגניות) 

למדנו 

השתתפנו בכנס פרחי מחקר ה-15 והתגאינו בדוקטורנטים המצטיינים שלנו, ורד פורזיקי ועידן סונסינו על זכייתםן בפרסים!

אחד על אחד - עם פרופ׳ אורית קדר
לא כתוב בקורות החיים שלי... שיש לי תחביב ישן של קדרות שאני מאוד מקווה לחזור אליו יום אחד כשיהיה לי זמן פנוי. חוץ מזה בשנים האחרונות אני אוהבת ספורט ואת השקט שזה מעניק.
עוד על אורית
הדבר שהכי מעניין אותי כרגע... כיצד קבוצות שבעבר היו חזקות ובעמדה פריבלגית בחברה מגיבות לשינויים ביחסי הכוחות? בנוסף, אני מתעניינת במושג של ייצוגיות פרלמנטרית, וכיצד ניתן לבנות מערכת ממשל שמייצגת בצורה טובה קולות שונים באוכלוסיה.

משהו שגיליתי לאחרונה וכדאי שתכירו... אחרי עשרות (הממ...) שנים בהן לא צפיתי בטלויזיה,עשינו מנוי לנטפליקס. ראיתי בינתיים שתי סדרות ואת שתיהן אהבתי: ״הכתר״ ו״שטיסל״. בשתיהן יש משהו מאוד אישי שמחבר אותנו כצופים לחייהן של הדמויות באופן מכבד ומעבר לסטריאוטיפ. מעבר לכך, ב״הכתר״ מוצגים הרבה אירועים בבריטניה שאני זוכרת את אבי מספר עליהם. אבי עבד כמהנדס במכרות הפחם בווילס. באחד הזכרונות הפוליטיים מהילדות שלי, אבי מתהלך בבית חסר מנוחה ומודאג מאוד מהמדיניות של מרגרט ת'אצ'ר ששברה את איגודי העובדים של הכורים.

מה שאני חוקרת עכשיו

הנה משהו שלא חשבנו עליו בהקשר של גלובליזציה: פרופ׳ קדר על הקשר בין מגדר, שוק העבודה והצבעה לימין הקיצוני
בעוד שכיום ברוב הדמוקרטיות נשים מצביעות שמאלה וגברים מצביעים ימינה, בעבר זה לא היה כך. יחד עם ד״ר אודליה אושרי אורית חוקרת את השינוי בדפוסי ההצבעה ומראה כיצד שינויים גלובליים בעולם התעסוקה, שפגעו בעיקר בגברים שעובדים בעבודות כפיים, גרמו לגברים לעזוב מפלגות סוציאל דמוקרטיות לטובת הימין הקיצוני. 
השבוע הציגו אורית ואודליה את מחקרן במסגרת פורום הדוברים בכלכלה פוליטית - היה מרתק!

מילה של בוגרת - יובל מנשרוב 

יובל, מה את עושה עכשיו? אני מפיקה במחלקת הטקס והאירועים של ראש העיר תל אביב-יפו. בסיום הלימודים התעניינתי בהפקת אירועים ועבודה במגזר הציבורי - בעיניי השילוב מאפשר את היכולת לייצר רגעים משמעותיים בחיי האזרח. 
איך את מסכמת את התואר במחלקה? אלו היו שלוש שנים נפלאות ומעניינות. דרך הלימודים נחשפתי לאינסוף הזדמנויות כמו התנדבות בפר"ח ובקונסול, עבדתי כראש מחלקת תרבות באגודת הסטודנטים, וטסתי לחילופי סטודנטים בברלין.
יש לך טיפ לסטודנטיםות שלנו כאן? תנצלו את הזמן לגלות מה התשוקה האמיתית שלכם ותצברו ניסיון תעסוקתי בכל תחום שקורץ לכם. ובעיקר- תעשו כיף ותהנו מירושלים!
 
 
יובל סיימה תואר בוגר במחלקה למדע המדינה בשנת תשע״ט. בשנה ג׳ ייסדה את הניוזלטר המחלקתי ותרמה רבות לחידוש האתר ותחושת הקהילתיות במחלקה.
גאים בך ומאחלים המון בהצלחה בהמשך הדרך!
לסיום, מזל טוב והמון בהצלחה לנציגותינו באגודה- אמבר סנסורה וסוניה אולבובסקי! 
Follow Us On Google+
Follow Us On YouTube
Follow Us On Google+