ממשיכים איתכם גם בבית...

חברים יקרים,

 

בכל העולם לומדים להתמודד עם המצב החדש אליו נקלענו. השותפים שלנו ממוסדות תרבות שונים, בדומה אלינו, מנסים למצוא דרך להמשיך להביא תרבות אליכם, גם בבית, גם מרחוק. אנחנו מאמינים בכוח של תרבות ועשייה ביצירת קהילה וביכולת של אמנות לעודד את הרוח.

 

היום אנחנו שמחים להציג בפניכם סינמחול - סרטים והפקות מכל העולם שיגרמו לכם לתופף עם הידיים, לפזז במושב ולהתפעם ולהתפעל מהיכולת האנושית, מסרטי הבלט של מוספילם ועד לפרד אסטר. 

״פטר והזאב״ מבית הרויאל בלט לונדון

החל מיום ו׳, 27.03, בשעה 22:00 יהיה ניתן לצפות בבלט בערוץ היוטיוב או בעמוד הפייסבוק של הרויאל אופרה.

״פטר והזאב״, סיפור האגדה המוסיקלי מאת פרוקופייב, מהווה את ההשראה לבלט הקסום של הכוריאוגרף מתיו הארט. זוהי יצירה ססגונית, צבעונית ועשירה, מלאה בדמויות מוזרות ומופלאות ומופע מענג לעיניים ולאוזניים שלא תרצו להחמיץ.

"חתונה מלכותית״

ארה״ב 1951 / בימוי: סטנלי דונן / משחק: פרד אסטר, ג׳יין פאוול

פרד אסטר וג׳יין פאוול הם אח ואחות וצמד רקדנים שיוצאים לסיבוב הופעות בלונדון לרגל חתונתה של הנסיכה אליזבת. אבל איך אפשר לצאת במחולות באירוע הרומנטי של המאה בלי למצוא אהבה בעצמך? עם אחת מסצנות הריקוד המפורסמות בתולדות הקולנוע, הקסם של אסטר, המגע של סטנלי דונן וצבעוניות מרהיבה, ״חתונה מלכותית״ מציע 90 דקות של אושר מתפרץ.

לצפייה

"רומיאו ויוליה״ מבית מוספילם

ברה"מ 1955 / בימוי: לב ארנשטאם, לאוניד לברובסקי

גרסתו של הבולשוי לקלאסיקה השייקספירית זוכה לעיבוד קולנועי מרהיב בהפקה המרשימה שלפנינו. עם מוסיקה מאת פרוקופייב, מביאים שני הסולנים את כל העוצמה הרגשית של המקור התיאטרלי. לצד ההישגים האלו, משתמשים צמד הבמאים בכוחו של הקולנוע כדי להפוך את הסרט להרבה יותר מאשר תיעוד של בלט. הם מצלמים חלק מן הסצינות בחוץ והתוצאה היא "שילוב יפיפה בין מחול לקולנוע הוא חגיגה לכל חובבי הקולנוע" (ניו יורק טיימס). 

לצפייה

"ספרטקוס״ מבית מוספילם

ברה"מ 1977 / בימוי: ואדים דרבניוב, יורי גרגורוביץ'

עלילותיו של מרד העבדים אשר הנהיג ספרטקוס ברומא של המאה הראשונה לספירה, עובד בידי ארם חצ'טוריאן למוסיקת בלט, בשנות החמישים, אך עברו שתי גרסאות כושלות עד שיורי גרגורוביץ', המנהל האגדי של הבולשוי, כתב הכוריאוגרפיה שזכתה להצלחה. הבלט מחולק לשלוש מערכות ומתאר את המפגשים והקרבות בין קראסוס, האיש החזק ברומא ומולו ספרטקוס, העבד המורד. מפגשים של השניים זה עם זה ועם הנשים בחייהם מעוצבים כשורה של סצינות מחול קלאסיות, המבוצעות כאן בשלמות בידי הסולנים הגדולים של הבולשוי  והתוצאה הוכתרת ע"י מבקרת המחול של הניו יורק טיימס כאחד מסרטי הבלט הטובים של כל הזמנים. 

לצפייה

"רוקדים ביפו״

ישראל 2013 / בימוי: הילה מדליה / הפקה: דיאן נאבטוף, נטע צוובנר-זייברט, הילה מדליה 

פייר דוליין יוצא להגשים את חלומו כאשר הוא מביא את "כיתות רוקדות", הארגון שהקים בארצות הברית, לעיר הולדתו יפו, ומלמד ילדים יהודים וערבים בני 11 לרקוד, להתחרות ולכבד זה את זה. הסרט עוקב אחר סיפורם המורכב של שלושה ילדים המתמודדים עם סוגיות הנוגעות לזהות ובעיות הנובעות מדעות קדומות וגזענות, כל זאת תוך כדי ריקוד עם מי שנתפס כאויב שלהם. הסרט מתלווה אל הילדים, שתוכניתו של פייר משנה את חייהם תוך ארבעה חודשים ומאששת את אמונתו כי ריקוד יכול לגשר על שנאה ויכול להניע צעדים ראשונים של שינוי אמיתי. 

הסרט ניתן לצפייה בתשלום סמלי. 

תודה לפורום היוצרים הדוקומנטרי שכלל את הסרט בפרויקט דוקורונה - ערוץ הבידוד של הפורום, יוצרי דוקו ישראליים, חברי וחברות הפורום הדוקומנטרי בישראל, משחררים לצפייה חופשית או בתשלום סמלי סרטים תיעודיים מעולים.

לצפייה
Follow Us On Google+
Follow Us On Google+