שבירוּת, התבוננוּת
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
האיש הזקן

סיפור רווי אהבה

נגה אלבלך זכתה בפרס ברנר לספרות על ספרה 'האיש הזקן: פרידה'. ברכות חמות!
בת מלווה את אביה בחודשי חייו האחרונים, מתבוננת בתודעתו המתערפלת. ככל שהוא שוכח, היא נזכרת. ככל שהוא מתרחק, היא חשה בקרבה חדשה הקמה ביניהם. "ספר מקורי, יוצא דופן", כתבו עליו שופטי הפרס. "זיקוק יפהפה ומינימליסטי", כתבה יוענה גונן (הארץ).
עכשיו במועדון, עד ה-12.12 בחצות.

הדברים הראשונים

פורטוגלי, איטלקי, צרפתי

שלושה מתורגמים חדשים בספרית פועלים: 'הדברים הראשונים' של ברונו ויירה אָמָרָל הפורטוגלי, זוכה פרס סאראמאגו היוקרתי, אשר גיבורו, מובטל ושברירי לאחר פרידה מבת-זוג, חוזר לשכונת ילדותו; 'מר פָּלוֹמָר' של קאלווינו האיטלקי, שגיבורו מתבונן ביקום במבט תמים וחקרני (שניהם בסדרת "ספרית פועלים – סיפורת" שנגה אלבלך שותפה בעריכתה); 'אמי, שלא הכרנו' של פיליפ לַבְּרו הצרפתי.

תרצה אתר: כל השירים

תרצה אתר, אברהם חלפי, פוגל

שלושה ספרי שירה עברית בהוצאת הקיבוץ המאוחד: 'תרצה אתר: כל השירים', שמציג את יצירתה השירית של אתר במלוא היקפה ויופייה, וכולל אחרית דבר של עורכת הספר, נגה אלבלך (כן, אותה נגה אלבלך!); ושני ספרונים חדשים בסדרת הכיס המרנינה "מבחר": 'עטור מצחך זהב שחור' של אברהם חלפי; 'על שפת הכְּרך' של דוד פוגל, שבמקביל ליציאתו ראה אור סרט הדוקו "איבד פוגל את פוגל".

החברה הגאונה: סדרת הטלוויזיה

הן חוזרות!

בארצות-הברית כבר החלו שידורי סדרת הטלוויזיה של HBO לפי 'החברה הגאונה', ובקרוב מאוד, ב-19.12, תגיע הסדרה גם לישראל. "סדרה עשירה, אינטימית ומהפנטת", כתבה עליה חן חדד. הסדרה היא עיבוד של הכרך הראשון בלבד מתוך הארבעה שכתבה אלנה פרנטה. לקראת הגעתה לישראל אנו שבים ומציעים את רביעיית הספרים, כל אחד לחוד וגם במארז משותף ומשתלם במיוחד.

הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978