סיפור שהיה באמת
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
סדר היום

חדש: סדר היום

'סדר היום' (בסדרת "ספרית פועלים – סיפורת"), זוכה פרס הגונקור לשנת 2017, מבוסס על מחקר היסטורי שנעשה תחת קולמוסו של אריק ויאר לספרות במיטבה: סוחפת, חכמה, לשונה נוקבת ומדויקת, עשירה ומלאת הומור. המאורעות ההיסטוריים הגדולים והדמויות שחוללו אותם נחשפים כאן באמצעות הפרטים השוליים לכאורה, אלה שמתרחשים מאחורי הקלעים. הספר מתארח במועדון עד ה-21.1.

ממלכת האי-רצון

דרכים לספר היסטוריה

ב'חמדת' הפכה טוני מוריסון סיפור שקראה בגזיר עיתון לרומאן על רוחות עבר שנוכחות בחיי דמויותיה; נטליה גינצבורג סיפרה ב'אִמרות משפחה' על תקופת המלחמה דרך הביטויים שהיו שגורים במשפחתה; פרימו לוי סיפר ב'הטבלה המחזורית' על אירועי חייו באמצעות טבלת היסודות של מנדלייב. במבצע משתתף גם 'ממלכת האי-רצון', הזוכה הטרי בפרס ספיר לספר ביכורים, ועוד שילובי ספרות ומציאות.

עמוס עוז

מבין קרעי המלים

"אני חושב שלזה התכוון ג'ויס כשאמר 'הרגעים האֶפּיפָניים'. הרגעים שפתאום, מבין קרעי המלים, מציץ אליך לבדל שנייה, מציץ העולם, כמו שהוא היה לפני שהיינו בו".

בינואר 1988 ראיינה הלית ישורון את עמוס עוז. אנו מביאים ציטוטים אחדים מן הריאיון, שנכלל בספרה 'איך עשית את זה?'. שלום, חבר אהוב.

נגה אלבלך

מנכ"לית חדשה בקיבוץ המאוחד

נפל דבר בהוצאת הקיבוץ המאוחד – ספרית פועלים: לאחר 33 שנה של הנהגת ההוצאה כעורך ראשי וכמנכ"ל, הודיע פרופ' עוזי שביט כי הוא מפנה את מקומו לדור חדש. במקומו מונתה נגה אלבלך, סופרת ועורכת רבת הישגים, שבמהלך תריסר שנותיה בהוצאה נעשתה בה דמות מרכזית ומשפיעה.
אנו מברכים בכל לב על המינוי ומצפים להמשך הדרך בסקרנות ובהתרגשות.

הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978