אדום
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
ילדה רעה

ילדה רעה

'ילדה רעה' של נעמי לויצקי (הקיבוץ המאוחד) הוא סיפור חיים מטלטל ומספרות אותו שתיים שהן אחת: הילדה הקטנה, הנטושה בשכונה נידחת בירושלים, והאשה הבוגרת, שהיתה לעיתונאית ולסופרת מצליחה. זה ספר שובה לב, לעתים שובר לב, מצחיק עד דמעות ועצוב עד כאב. הוא אישי ואינטימי ובה בעת עמוס בסקופים עיתונאיים. במועדון עד ה-11.2 בחצות, ולצדו רב-המכר 'העליונים' במהדורה המורחבת.

ליוויתי אותה בדרך לביתה

מלכת הספרות: פרידה

עמליה כהנא-כרמון נחשבה בשנות השבעים והשמונים למלכת הספרות העברית. היא היתה סופרת פורצת-דרך ומעמדה בתרבות הישראלית היה במשך שנים רבות בלתי-מעורער. עד שנשכחה. אפילו דבר מותה נודע ברבים באיחור. כהנא-כרמון פרסמה בקביעות בכתב-העת 'סימן קריאה' וארבעה ספרים שלה ראו אור אצלנו. שניים מהם, רומאן (נהדר) ואסופת סיפורים (ממיטב כתיבתה), עכשיו במועדון.

בין העולם וביני

מחולל תמורה

"ללא היסוס מתנפל קואטס על העורק הראשי הפועם בצווארה של אמריקה ומציעה היסטוריה חדשה של העולם כולו, של אמריקה, של העם השחור... 'בין העולם וביני' הוא הספר החשוב ביותר שהובא לקוראי העברית בשנים האחרונות... סיפור שעצם קריאתו והטמעתו באמצעות הלשון מחוללות בקורא תמורה מוסרית". מתוך המלצתה של איריס לעאל על ספרו של טא-נהסי קואטס, מסדרת "אדום דק".

סדרת אדום דק

מרחיבים את העולם

שמונה ספרים ראו אור עד כה בסדרת "אדום דק", כולם דקי מידות ומרחיבי מבט. סם בכרך וגון בן ארי מביאים את סיפוריהם של ישראלים שמשתקף בהם צד נסתר בהיסטוריה שלנו, ניצה אייל מתעתדת את תהליך הפרידה שלה מאמהּ, סעאדת חסן מנטו מספר על המציאות הפוליטית הכאובה של חלוקת הודו ופקיסטן, דרור בורשטיין מתבונן ביחסם של בני-אדם לבעלי חיים, ועוד. עכשיו כולם במועדון ב-33 שקלים לספר.

הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978