בימים אלה אנו תקווה שהינך בטוב וכך גם כל הקרובים לך. לצד הקשיים של השבועות האחרונים של חיים ועבודה בצל הקורונה, יש עשייה רבה והתפתחויות מעניינות אצלנו שהיינו רוצים לשתף אותך בהם.

המוטו של הפקולטה, משפט בעולם משתנה, מעולם לא היה רלבנטי יותר. הפקולטה מובילה מבין הפקולטות למשפטים בישראל בחשיבה מחדש על כל מישורי הפעילות והעשייה שאנו נדרשים להם – הוראה, שינוי חברתי ומחקר – והתאמתם למציאות החדשה שנוצרת למול עינינו.

לימודי משפטים בעולם משתנה

השינוי הדרמטי ביותר במישור של הלימודים הוא המעבר להוראה מקוונת בכל הקורסים שלנו. כל המרצים – פנימיים וחיצוניים, מקומיים וזרים, צעירים ומבוגרים – עברו ללמד מרחוק. מעורר גאווה ומרגש לראות את הסגל שלנו מתגייס לכך, לומד כלים חדשים ומתאים את ההוראה למדיום החדש.

מחקר בעולם משתנה

כמי שעוסקים בימי שגרה בשינויים שהעולם החדש והטכנולוגיה מביאים אלינו, באופן טבעי אנו מובילים את המחקר ששינויי עידן הקורונה מביאים עמם. למטה מופיעות מספר דוגמאות מתוך העשייה העניפה של הסגל שלנו. 

העשייה הקלינית שלנו בעולם משתנה

הקליניקות המשפטיות שלנו, אשר גם בימי שגרה עובדות קשה, אינן נחות לרגע. ביום חמישי האחרון (26 למרץ) הגישה הקליניקה עתירה דחופה לבג״ץ (יחד עם האגודה לזכויות האזרח) בדרישה כי סניפי הבנקים יהיו פתוחים ביום ראשון (29 במרץ) על מנת לאפשר למקבלי הקצבאות, אשר רבים מהם אינם בעלי כרטיס אשראי, למשוך את קצבתם במזומן. סגירת מרבית סניפי הבנקים לקבלת קהל, יחד עם השבתה של התחבורה הציבורית, עלולה היתה למנוע מאנשים שחיים בעוני את צרכיהם הבסיסיים ביותר. בעקבות העתירה המפקחת על הבנקים הודיעה כי סניפי הבנקים ייפתחו עבור מקבלי הקצבאות בימים ראשון ושני. פסקה זו מיועדת להקדמה קצרה או תקציר תוכן המאמר. בהקלקה על הטקסט יפתח סרגל העריכה שיאפשר לבצע שינויים בעיצוב הטקסט.

אירועים בעולם משתנה

מטבע הדברים, נאלצנו לדחות לפי שעה מספר ארועים שאמורים היו להתקיים בפקולטה, אולם השקנו סדרת ארועים על המשפט בימי קורונה שמתקיימים בפורמט של "וובינאר" (כנס מקוון) בפלטפורמת זום. 

רישום לשנת הלימודים הבאה 

הרישום לשנת הלימודים הבאה נפתח לכל התארים – תואר ראשון, תוכניות התואר השני במשפטנים והתוכנית שלנו לתואר שני ללא משפטנים. השנה, הרישום לתואר הראשון עומד בסימון ביטולה של בחינת הפסיכומטרי של חודש אפריל והפקולטה שלנו, כמו אחרות, נערכת עם אפיקי קבלה חלופיים. 
המנהל בעולם משתנה
הסגל המנהלי של הפקולטה,  נאלץ לעבוד בהיקף מצומצם במסגרת הסדרי ההעסקה שהושגו. מובן שהעשייה שתוארה כאן לא היתה מתאפשרת ללא התגייסות ועבודה קשה מצד הסגל המנהלי.
העבודה ממשיכה גם מרחוק ואף ישיבות הצוות ממשיכות להתקיים בעולם משתנה - בזום
לנוכח המצב, התגייס הסגל האקדמי להקמת קרן סולידריות עבור חברי/ות הסגל המנהלי.
נשמח אם תהיו אתנו בקשר ותעקבו אחרינו בפייסבוק שלנו: https://facebook.com/HaifaLaw
 ובאתר הפקולטה: http://law.haifa.ac.il/index.php/he

בשבוע הבא יוצאת הפקולטה לחופשת הפסח וכולנו תקווה שנחזור למציאות אחרת לאחר החופשה.

באיחולי בריאות וחג שמח
 
משפטים חיפה. משפט בעולם משתנה. עכשיו יותר מתמיד.
Follow Us On Google+
לקוח יקר שים לב! להכנסת פרטי יצירת קשר לך להגדרות-> ומצא את שדה :המלל שיופיע בנושא בהוספת תגית 'כתובת המפרסם, והוסף את פרטיך. שים לב, לפי החוק יש לרשום את שמו המלא של המפרסם, מענו ומספר טלפון ליצירת קשר.