נרגשים ושמחים לשתף אתכם בגיליון הראשון של "אלידע" - המידעון של אלי"ע, בו תוכלו לקרוא ולהתעדכן בנושאים מקצועיים.
 
הבסיס לעשייה שלנו היא ההבנה העמוקה כי הראייה משפיעה על כל תחומי ההתפתחות, היא החוש המארגן שדוחף אותנו לקשר עם הסביבה, מגרה את הסקרנות ודרכו אנו קולטים ומבינים את העולם. הראייה משפיעה על יכולת מוטורית, קוגניטיבית וההתנהגותית, חומרת לקות הראייה ואופיה, הם הגורמים החשובים בהשפעת לקות הראייה על ההתפתחות. 

שנתון תשע"ט במספרים

סניפים
התאמת הסביבה החינוכית
חוברת זו נותנת עקרונות בסיסיים, דוגמאות וטיפים לעיצוב גנים המותאמים לילדים עם לקות ראייה או עיוורון. החוברת נכתבה על סמך הידע והניסיון הרב של צוות גני עמותת אלי"ע ונתמכת בסקירת ספרות המביאה דוגמאות מהעולם.
להמשך קריאה הקליקו
האתגר המשחקי אצל ילדים עם לקות ראייה או עיוורון
המשחק מהווה פעילות אנושית ובעל השפעה חשובה להתפתחות הילד. המשחק הינו מקור להנאה, מידע ולמידה עבור הילד, משפיע על התפתחות שפה, מוטוריקה, על יכולות חברתיות ותפקוד קוגניטיבי ורגשי של הילד. ילד עם לקות ראייה או עיוורון אינו יוצא מהכלל.
לרציונאל, דוגמאות, ורעיונות למשחקים מותאמים הקליקו
לומדת הדרכה מקצועית
כחלק מחזוננו להנגיש את המידע ולחשוף את עולמם של הילדים עם לקויות ראייה או עיוורון, פיתחנו לומדת הדרכה מקצועית. בלומדה תמצאו מידע חשוב על האנטומיה של העין ושלבי התפתחות מערכת הראייה. לקויות הראייה השונות, השלכות על התפקוד ועוד...
לכניסה ללומדה הקליקו

אבני דרך בהתפחות ילדים עם לקויות ראייה

חוש הראייה הוא החוש הדוחף אותנו לקשר עם הסביבה, מגרה את הסקרנות ודרכו אנו קולטים ומבינים את העולם. הראייה משפיעה על יכולת מוטורית, קוגניטיבית וההתנהגותית. 
מה נוכל לצפות מילדינו בשלבי התפתחותם השונים?

"היבטים שונים של הכרת תרחישים בקרב ילדים עם עיוורון ולקות ראייה בהשוואה לילדים עם ראייה תקינה".

נעמי ישי, גננת בגן חינוך בסניף פתח תקווה בעלת ותק של מעל ל 20 שנה חקרה את נושא התרחיש במסגרת לימודיה לתואר שני ב"תכנית חינוך בגיל הרך, מכללת לוינסקי".
מחקר זה בעל ערך רב להורים ואנשי חינוך העובדים עם אוכלוסיית של ילדים עם לקות ראייה.
עמותת אלי"ע רואה חשיבות רבה בעידוד הילדים לעצמאות והקניית ביטחון ותחושת מסוגלות, אשר תקנה לילדים בעתיד ובבגרותם, יכולת התמודדות טובה יותר. על כן, התערבות טיפולית, טיפול והדרכה מהשנה הראשונה לחייו של הילד עם לקות ראייה או עם עיוורון היא קריטית ובעלת ערך רב.
התאמת סביבת החיים והמרחב החינוכי והטיפולי חיוניות לקידום ילדים עם עיוורון או לקות ראייה, אנו מזמנים ומעודדים את הילדים, לחקירה, לסקרנות, והשתתפות בחיי היום-יום. כך למעשה הילד רוכש מיומנויות ויכולות חדשות ואנו מאפשרים לו להתפתח וללמוד. 
Follow Us On Instagram
Follow Us On Google+