האוניברסיטה העברית    ♦   הפקולטה למדעי החברה

|המחלקה למדע המדינה| 

 

המחלקה למדע המדינה מציגה בפעם השניה  

את הניוזלטר המחלקתי!

במהלך הסמסטר נספר לכן ולכם על אירועי וחדשות המחלקה
כדי שתמיד תדעו מה חדש ומה מחכה בפתח

 

Follow Us On YouTube
Follow Us On Google+

גאווה מחלקתית!

המחלקה שולחת ברכות חמות לתלמידי ולתמידות המחקר שלנו
על הישגיהם/ן (המפורטים מטה)! 
"דור העתיד" אינה קלישאה אלא מציאות!
בכל זכייה ופרס מושקעים תומכות/ים ומפרגנות/ים רבות/ים: מורות/ים, מנחות/ים, סגל מנהלי, חברים וחברות של הזוכים/ות מקרב קהילת תלמידי ותלמידות המחקר שלנו, וכמובן קהילת התורמות/ים המממנות/ים את הפעילויות שלנו. הערכתינו והוקרתנו לכל מי שניצבות/ים מאחורי ההצלחות הללו.
איתמר בן-עמי, דוקטורנט הכותב את עבודתו בהדרכתם של פרופ' דן אבנון ופרופ' מנחם לורברבוים (אונ' ת"א), זכה במלגת עמית במסגרת תוכנית The Posen Society of Fellows בתחום של Jewish Studies. איתמר הוא אחד משישה מלגאיות/ים מאוניברסיטאות מובילות בעולם (היחידי מישראל) שירכיבו את המחזור השביעי של התוכנית.
 
נטע גל-נור, דוקטורנטית הכותבת את עבודתה בהנחייתו של פרופ' דן אבנון, זכתה בפרס קימרלינג עבור המאמר הטוב ביותר שהוצג על-ידי תלמיד/ת מחקר בכנס השנתי של האגודה ללימודי ישראל (2018). 
 
תמר הופנונג, דוקטורנטית הכותבת את עבודתה בהנחייתו של פרופ' אבנר דה-שליט, זכתה במלגת רוטישלד, מימון של שהיה במסגרת פוסט-דוקטורט באוניברסיטה אמריקאית מטעם קרן יד נדיב.
 

נתן מיליקובסקי, דוקטורנט הכותב את עבודתו בהנחיית פרופ' שלומי סגל וד"ר יפתח אלעזר וניר קוסטי, דוקטורנט הכותב את עבודתו בהנחיית פרופ' דוד לוי-פאור (התמונות בהתאמה) זכו במלגת נשיא האוניברסיטה העברית היוקרתית לשנת 2019. התלמידים שלנו הם בין שמונה מלגאי/ות הנשיא של הפקולטה למדעי החברה! ​

אז מה עשינו בשבועיים האחרונים?

אירועים

ביום ראשון שעבר, פרופ' גדעון רהט הרצה בנושא "חושבים על מועמד, מצביעים למפלגה: ירידת המפלגות ועליית הפוליטיקה האישית בישראל" במסגרת אירוע של הועד החוגי לקראת הבחירות.   

ביום רביעי שעבר, אירחנו את פרופ' אליקים רובינשטיין במסגרת הסמינר המחלקתי בנושא הסכם השלום עם ירדן.

עשייה אקדמית 

♦ הדוקטורנט שחף זמיר ופרופ׳ גידי רהט פרסמו מחקר בנושא פרסונליזציה פוליטית מקוונת במסגרת עבודתם במכון הישראלי לדמוקרטיה.

♦ הדוקטורנט אלון בורשטיין פרסם מאמר מתודולוגי בכתב העת SAGE Research Methods Case. 

ד"ר שירי כהן קמיניץ השתתפה בכנס פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה בניו-אורלינס ב 30-28 במרץ, 2019.

תקשורת

האם מערכת הבחירות האחרונה היתה המערכת "המלוכלכת" ביותר? האם ההתרחשות הפוליטית נעלמה מהרחובות ועברה לזירה אחרת? בבוקר הבחירות, התארחה ד"ר גייל טלשיר בתוכנית הבוקר של "כאן 11" ואפיינה את מערכת הבחירות האחרונה. 

♦ אנא עזרו לנו להישאר מעודכנות/ים! שלחו מידע ועדכונים על פעילויות אקדמיות, השתתפות בכנסים, אירועים מחלקתיים וחשיפה תקשורתית ל: [email protected] ול- [email protected]

אז... מה נעשה בשבועיים הקרובים?

תוכנית תל"ם ביום שלישי, 30.4.19, נקיים מפגש מתעניינים/ות בתוכנית המצטיינים/ות ללימודי מחקר של המחלקה (תל"ם). פרופ' אורית קדר (ראשת התוכנית) וסטודנטים/ות יספרו על התוכנית ועל דרישותיה. 

תלמידי/ות שנה ב' וג'! ביום רביעי, 1.5.19, נקיים מפגש חשיפה לתואר שני בו נמסור פרטים על המגמות והמסלולים השונים, על הכלים שניתן לרכוש בכל מסלול ועל ההזדמנויות שיוכלו לפתוח לכם/ן בשוק העבודה! 

סמינר מחלקתי ביום רביעי, 1.5.19, נארח את הדוקטורנט אלון בורשטיין שירצה בנושא Terrorizing God’s  Enemies: The influence of religion on terror group activity.

פורום ירושלים לפילוסופיה פוליטית ביום רביעי, 1.5.19, נארח את פרופ' סרנה אולסרטי מאוניברסיטת פומפיאו פברה, ברצלונה. 

סבא שלך למד במחלקה? אמא שלך שמחה שאת הולכת בדרכה? 
המחלקה מחדשת את הקשרים עם הבוגרים/ות שלה ומקימה תא בוגרים ובוגרות! 
מכירים/ות בוגר או בוגרת של המחלקה? 
מלאו את הפרטים שלהם/ן ועזרו לנו להחזיר את הבוגרים/ות הביתה!
מילוי הפרטים
האוניברסיטה העברית      ♦      המחלקה למדע המדינה
Follow Us On YouTube
Follow Us On Google+