example
 
ניוזלטר דצמבר 2018
"מגזין הבנקאות הפרטית" מופעל על ידי חברת "פיננסים המכון לבעלי תפקידים בשוק ההון בע"מ"  מקבוצת "פיננסים גג". 
"מגזין הבנקאות הפרטית" מרכז עבור אוכלוסייה ייחודית זו את הנושאים הקשורים לצד הפיננסי כמו גם נושאים הקשורים לתרבות הפנאי וסגנון החיים התואם, בצורה עדכנית מקצועית. המגזין יוצא לאור מדי רבעון ומדוור ללקוחות הבנקאות הפרטית לביתם, במקביל מפורסם המגזין באתר. לקוחות הבנקאות הפרטית, יכולים להירשם על מנת לקבל כתובתם האישית את המגזין בעותק מודפס.
"מגזין הבנקאות הפרטית" עורך מדי חודש כנסים ייחודיים ובלעדיים ללקוחות הבנקאות הפרטית, כנסים אלה נערכים בפריסה ארצית בנושאים עדכניים ורלוונטיים לתחומי העניין של הלקוחות. הנושאים בכנסים מועברים על ידי טובי המומחים בתחומים השונים.
 
example
האסטרונאוט שלא ויתר

95 שנים להולדתו של אלן שפרד, האמריקאי הראשון שטס לחלל והיחיד משביעיית מרקורי שהגיע לירח
 

ב-19 בינואר 1961 אחר הצהריים כינס ראש תכנית הטיסות המאוישות של נאס"א, רוברט גילרות (Gilruth) את שבעת טייסי הניסוי שסוכנות החלל בחרה לתכנית "מרקורי". לכולם היה ברור שאחרי כמעט שנתיים של אימונים והכנות, הם עומדים לשמוע – סוף סוף – מי נבחרו לטיסות הראשונות וצפויים להיות האנשים הראשונים שיטוסו לחלל. האווירה הייתה בחדר הייתה מתוחה מאוד – כל אחד משבעת הטייסים האמין שהוא המתאים ביותר לטיסה הראשונה, וידע שזו ההזדמנות שלו להיכנס להיסטוריה. כשגילרות נכנס, הוא לא בזבז זמן על הקדמות מיותרות. "כולנו יודעים למה אנו כאן", הוא אמר. "שפרד מקבל את הטיסה הראשונה. גריסום את השניה. גלן יהיה טייס הגיבוי לשתי המשימות התת-מסלוליות האלה. יש שאלות? תודה רבה. בהצלחה".

 
 
example
טיול לסיביר בעקבות מיכאל סטרוגנוב
 
ד"ר גילי חסקין

 
אמרה ישנה, מתקופת הפלמ"ח ומימי התום של שנות החמישים אמרה, שלכול טיול לוקחים קודם כל תנ"ך ושמיכה.
 
עד היום איני יוצא לטיול בשבילי הארץ ללא המדריך לידיעת הארץ בהוצאת הקדוש ברוך הוא. לקולומביה לוקחים את מארקס, לארגנטינה את בורחס, לצ'ילה את פבאלו נארודה, לברזיל את ז'ורזה אמדו, לפרו את מריו וורגס יוסה, לכרתים את ניקוס קזנצאקיס ולספרד את דון קיחוטה. הרשימה ארוכה והדוגמאות רבות. בטיול הקרוב לסיביר ניקח לא מעט ספרים. את צ'כוב ואת סולז'ניצ'ין ועוד ועוד. אפילו את "והיום איננו כלה", שעוסק אמנם בקזחסטן, אבל מביא במדה רבה את רוחן של הערבות.
אחד הספרים שנארוז במזוודה יהיה  מִיכָאֵל סְטְרוֹגוֹב, שכתב ז'ול וורן בשנת 1876. ספר שהיה לרב מכר, תורגם לעברית מספר פעמים ואף מוזכר בספרו של עמוס עוז, "מיכאל שלי".

 
 
example
לואיס ריצ'ארדסון ומהפכת חיזוי מזג האוויר

רן לוי
 
אחד השעשועים הקבועים שלי בימים שבהם הייתי מפקד ספינה בחיל הים היה חיזוי מזג האוויר. משמרות תצפית הן באופן עקרוני עניין ארוך ומשעמם, והן היו משעממות כפליים במקרה שלי: שאר החיילים במשמרת היו בחוץ, בגשר הפיקוד, אוכלים, מספרים בדיחות וצוחקים – ואילו ואני ישבתי בבטן הספינה, לבד, מול המכ"ם, משועמם עד מוות. אז אחד השעשועים הקבועים שלי היה לספר לחיילים שלמעלה בעוד כמה דקות ירד עליהם גשם. "בעוד שמונה דקות מגיע מבול רציני!" הייתי מדווח להם באמצעות רשת הקשר הפנימית של הספינה, ומצחקק לעצמי ברשעות כשבדיוק שמונה דקות אחר כך היה שוטף את הסיפון גשם זלעפות, ומרטיב אותם עד התחתונים.אמנם עדיין הייתי משועמם, אבל לפחות הייתי יבש.
 
הזדמנויות השקעה בחוב לנדל"ן בארה"ב
 ומניות מידקאפ בהודו
 
כנס ללקוחות הבנקאות הפרטית
יום רביעי, 12 בדצמבר 2018 בשעה 17:30 בבית יד טבנקין
ברחוב היסמין 1 במרכז הכנסים ברמת אפעל.
לפרטים נוספים ורישום לחצו כאן!
לאור הצלחת המחזור הראשון נפתח מחזור נוסף
סדנה בנושא הסודות מאחורי הספר
"המשקיע הנבון" מאת: "בנג'מין גרהאם" 
השקעה במניות ערך
הסדנה תעסוק בתיאוריה ובפרקטיקה של פרקים נבחרים מספר המשקיע הנבון שנכתב בשנות 40 אותו ספר שעל בסיס השיטה שלו הצליח המשקיע האגדי וורן באפט.
 
הסדנה בת ששה מפגשים, תועבר על ידי מתי אלון -  שותף מנהל קרן גידור פאלאדיס
 
 
מפגש ראשון ללא עלות אך מחייב רישום ואשור השתתפות מראש עקב מספר מקומות מוגבל.
לרישום ופרטים נוספים לחצו !
מגזין הבנקאות הפרטית בשיתוף משרד "אורלי מרקוביץ הפקות וייצוג מוסיקאים בינלאומיים" כרטיסים במחיר מיוחד ללקוחות הבנקאות הפרטית
לרישום לכרטיסים ופרטים נוספים לחצו כאן !
 
כלכלת ארץ ישראל בימי הביניים
 

ד"ר יחיעם שורק

 
יהודים רבים התמחו במאה הראשונה לספירה בבורסקאות – ייצור מוצרי עור, עבור הצבא הרומי שחנה בארץ, הפקידות הרומית, הגופים העשירים והאוכלוסיה הנכרית בעיקר עיבוד עורות של חיות תוך שימוש בחומרים מונעי חימצון כדי שלא יירקבו נקרא במקורות חז"ל בשם "בורסקאות" כמונח הלקוח מן השפה הארמית. העובד נקרא "בורסי".
 
גם כאן כמו בתעשיות הקודמות מתרבה הייצור בשל הצריכה המרובה מצד הצבא הרומי שחנה בארץ, הפקידות הרומית, הגופים העשירים והאוכלוסיה הנכרית בעיקר.

 
 
רישיון להרוג בקטריות
 
ד"ר אילנה פרלשטיין

 
ד"ר אילנה פרלשטיין, חוקרת במעבדתו של פרופ' אהרון גדנקן בבר-אילן, פיתחה ציפויים עמידים שמחסלים וירוסים ובקטריות. באמצעות שימוש בטכניקת גלי אולטרסאונד שאינה יקרה ולא רעילה, צוות המעבדה הצליח לפתח ננו-חלקיקים אנטי בקטריאליים הנצמדים היטב לבדים, ציוד חדר ניתוח וציוד רפואי.

 
 
תפסיקו לשקר. גם לא שקרים לבנים
 
יהודית כץ

 
״מתוך הפרדוקסים הרבים בחיינו - אולי זה המוזר ביותר: אנחנו מתנהגים בצורה שבוודאות תפגע באושר שלנו. אנו נושאים את עצמינו אל עבר חרטה, אשמה ואכזבה. אין מקום בו אנחנו כל כך פוגעים בעצמינו כמו בשקרים שאנו בוחרים לספר לאנשים אחרים. שקרים הם הדרך שבה אנחנו יוצרים כאוס בחיינו.״
 
 
Follow Us On Linkedin
Follow Us On YouTube