example
מאוחדים - בדרך לשינוי חברתי בגבעת שמואל
 
שלומי מערבי מספר איך הפכה קבוצת גבעת שמואל לאחת הפעילות ברשת קהילות מובילות שינוי של קשר, מה סוד ההצלחה מול גורמי הרווחה, איך מתגברים על המכשולים בדרך ולמה "אחידות הקבוצה" היא מפתח לשינוי חברתי אמיתי
 
עד לפני כמה שנים הורים לילד\ה עם מוגבלות בכלל לא ידעו שאפשר גם אחרת. הם לא נהנו מחוגים, פעילויות ומיזמים מקומיים והרגישו חסרי אונים כלפי הממסד ושירותי הרווחה. אבל היום יודעות המשפחות המיוחדות בגבעת שמואל והסביבה כי אפשר גם אחרת.

פעילויות בילוי והעשרה
כיום עולמן של המשפחות המיוחדות שוקק חיים ורק בשנה האחרונה הם נהנו משעות פנאי ויצירה, סדנת קולנוע לאחים של ילדים מיוחדים, פעילות של בני עקיבא בשעות אחר הצהריים, קייטנות לילדים עם צרכים מיוחדים בקיץ, שותפות במתנ"ס בחוגי Imagine עם שיתוף מלא של האגף לשירותים חברתיים בעירית גבעת שמואל.

איך הופכים את זה למציאות בכל מקום?
"זה לא היה פשוט", מסביר שלומי מערבי – חבר הקבוצה מגבעת שמואל. "בשבילי מנהיגות הורים היא מהלך שיוביל וכבר מוביל לשינוי חברתי לטובת המשפחות המיוחדות והילדים המיוחדים בפרט. מהסיבה הזאת אנו משקיעים זמן רב ומאמצים בפיתוח וחיזוק הקשרים עם הרווחה וכלל הגורמים בעירייה ונהנים משיתוף פעולה יוצא דופן. מצד שני אנחנו לא יושבים בחיבוק ידיים:  השנה ביצענו פעילויות רבות להעלאת המודעות בעיר ובאגפים שונים של העירייה. קיימנו הרצאות ונפגשנו עם גורמים בעירייה, מנהלי בתי ספר, עובדות במחלקה לשרותים חברתיים ובחינוך,  ואחד מהחברים בקבוצה אף העביר הרצאות בבתי הספר עצמם!, אנו מקיימים קשריי עבודה עם המתנ"ס,קשרים שכבר הובילו ומובילים לשורת שיתופי פעולה , המלאכה עוד רבה גם בתחום זה , על מנת לקבל סבסוד מקסימאלי  לחוגים המיוחדים ולאחר שהצלחנו להוריד את המחיר נרשמו לתוכנית כל כך הרבה משתתפים שהיה צורך בשתי קבוצות נפרדות".


הכל מוצג על השולחן
אחת מפעילויות השיא שארגנה השנה קבוצת ההורים של גבעת שמואל, היא הצגה בה הציגו את עצמם בפני הקהל הרחב, ואפשרו לצופים להציץ לעולמן של המשפחות המיוחדות.  האירוע המרגש היה פרי שיתוף פעולה עם העירייה שתרמה את התקציב לאירוע ופרסומו בפייסבוק ובאמצעות ארגון קשר – שמלווה אותנו כחלק מרשת קהילות בקשר מובילות שינוי בכל רחבי הארץ. אבל ההורים לא הסתפקו בכך, ורתמו גם מעצבת גרפית שהכינה פליירים  והפיצו אותם בכל רחבי העיר. לא פלא כי בערב הגדול מלאו את האולם כשלוש מאות איש. "המטרה שלנו היתה לחשוף את קבוצת המנהיגות להורים לכל הקהילה", מעיד שלומי ומחייך לשמע הביקורות החיוביות שהתגלגלו לאחר שהמסך ירד.

ולאן אתם שואפים להגיע בשנה החדשה?
השאיפה שלנו היא להעלות את המודעות לגבי כל העולם של צרכים מיוחדים. לאפשר יותר הכלה וקבלה של העולם שלנו במציאות החברתית בישראל. ואני יודע שאפשר לעשות זאת והדרך עדיין ארוכה , הסוד הוא להיות מאוחדים בקבוצה. ביחד אפשר להשיג הרבה יותר ונשמח לצרף עוד הורים לילדים עם מוגבלות, אשר רוצים לעשות שינוי, לשפר את איכות החיים של ילדנו וליצור עבורם יותר אפשרויות בשטח. 

               ליצירת קשר  עם הורים מובילים שינוי בגבעת שמואל או לכל שאלה
בנושא רשת קהילות בקשר מובילות שינוי הנכם מוזמנים ליצור קשר
עם כרמית לוי-דוד 052-3513648 או בדוא"ל [email protected]
example