גיליון 7 2018 | אביב תשע"ח

שותפות ושותפים, עם בואו של האביב, נאחל שההתחדשות, החרות והצמיחה המבורכת יהיו נחלת החברה כולה. שנראה את ההזדמנות הנפלאה לצמיחה והתחדשות בשפע ובמגוון האנושי של החברה הישראלית; בדיאלוג בין אנשים, קהילות וציבורים מכל הגוונים; בזכות של כולנו להשפיע ולהצמיח בבחירה של כל אדם לפעול, לשנות ולהרבות טוב.

מאחלים ימים של שלום וחרות - לחברה על שלל גווניה, אזרחיה והגרים החיים בה, ושכניה. חג פסח שמח, חג פסחא שמח, אביב נפלא לכם ולבני ביתכם.

בברכה,

מיכל גלבוע אטר ויותם טרון
מנכ"לים שותפים
 

 ביקור השראה של עובדי המכון להכרות עם הפרוייקט בעיר חולון
מגיע להן!!
ב- 14/3/18 התקיים טקס רשמי בירושלים של קבלת פרס חינוך יישובי. מרב ברקת, מנהלת התכנית בחולון, נועה זנדבנק, מנהלת התכנית ברעננה, ודורית בן יהודה, מנהלת התחום המוניציפלי במכון, הצטרפו לצוותים העירוניים של הערים חולון ורעננה לטקס הפרס.

המכון לחינוך דמוקרטי מברך את עיריית רעננה ועיריית חולון על הזכייה בפרס החינוך 2017. הפרס ניתן על השקעה רשותית בחינוך לאורך שנים, על הובלת תהליכים פדגוגיים פורצי דרך, על חינוך מכיל ועל מעורבות ראשי הרשויות בחינוך ביישובים - זאב ביילסקי ברעננה ומוטי ששון בחולון.
הקליקו לסיפור המלא
חדשנות חינוכית OUT, אלטרנטיבה ציבורית IN
ההבדל המשמעותי בין בית ספר של פרויקטים לבית ספר אלטרנטיבי הוא בית ספר המעניק חוויה בית ספרית הוליסטית אחרת ובו צוות בית הספר מוביל שינוי מתוך החזון הבית ספרי על כל היבטיו החינוכיים, הארגוניים והקהילתיים.
 
נוצרת תרבות ארגונית בית ספרית המעודדת שינוי מתמיד, תוך חיבור כל השותפים כדי לקדם תפיסה חדשנית של תפקיד בית הספר במאה ה-21 .
הקליקו לסיפור המלא
המרחב הדרומי של המכון - או איך יוצרים אקו-סיסטם מגוון של אנשי חינוך פורצי דרך?
הצוות שלנו בדרום הוא צוות מקומי, עם תשוקה אדירה לקדם את האזור בו הוא חי, עם קשרים ענפים לקהילות ולאנשים, והוא מוביל בהתמדה, מעומק ליבו, את בנייתה של קהילה מקומית של אנשי חינוך פורצי דרך.

 אדוות ההשפעה של המרחב הדרומי גדלות ומתרחבות, זאת בזכות השותפים הרבים שחולמים אתנו ומגשימים ביחד את החלום במציאות החינוכית חברתית.
 
הקליקו לסיפור המלא
מנהיגות השתתפותית מלידה
איך בונים סביבת עבודה מבוססת אמון לנשים העובדות במעונות מלידה עד 3? המעונות הם מענה חברתי חיוני למשפחות צעירות רבות בשלבים בהם הן זקוקות לעזרה הרבה ביותר.
צוות הגיל הרך של המכון מלווה תכנית מרגשת לבניית תרבות ארגונית של השתתפות במעונות "ויצו" בשנה האחרונה.
קראו עוד
נהניתם? הרשמו למגזין הבא
אם חדשנות פדגוגית, ערי חינוך, פתרונות קהילתיים ושלל נושאים ברוח הייחודית שלנו מעניינים אותכם - הרשמו לקבלת המגזין הבא. אנו מבטיחים תדירות פרסום שתשמור על תיבת האימיילים שלכם נקייה.
שלחו לי את המגזין הבא
אהבת? שלח לחבר