בעיקר שירה
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
פני הימים

הספר האחרון

ספר שיריו האחרון של אורי ברנשטיין, 'פני הימים', הוא "דיווח פיוטי על השעות והימים שחווה אדם בבדידותו באחרית ימיו. הוא מתאר באופן מדויק, אמיץ וקורע לב את הניואנסים של חוויית המסע שהוא עובר, ומצליח למסור את 'מה שאין לתאר'". כך כתבה שולה ורדינון (הארץ) בימים אלה, לאחר מותו של ברנשטיין. לכבודו ולזכרו אנו מארחים כעת במועדון ספר זה ושני קובצי שירה נוספים של ברנשטיין, עד ה-23.2.
אליוט ורביקוביץ

אלי הירש ממליץ

על כל שירי ת.ס. אליוט בתרגום ברנשטיין: "לתרגומיו של אורי ברנשטיין יש שלוש מעלות: הם מקיפים את כל שירתו [של אליוט], יש בהם משהו הגון מאוד, קשוב ומתון, והמתרגם הקדים להם מבוא יפה במיוחד".
על השירים הגנוזים של דליה רביקוביץ: "מדובר באוצר בלתי משוער של יופי וחוכמה. מתוך השירים הללו אנו זוכים להכיר דליה רביקוביץ נוספת, שאינה פחות מופלאה מזו שהכרנו".

דוד אבידן

עשור בשירת אבידן

כרכים ב', ג' בסדרת "כל השירים" של דוד אבידן, בן דורו השירי של אורי ברנשטיין, מקיפים עשור מרכזי בכתיבתו, מ-1968 ועד 1978, וכוללים גם את תרגומיו ליצירות משל ייטס, פאונד, אליוט, מיאקובסקי, אודן ויבטושנקו. זו היתה התקופה הניסיונית וה"מעבדתית" ביותר במפעלו של אבידן, ובה-בעת גם זו שבה כתב כמה משיריו היותר ידועים.

עכשיו במועדון ב-44 ש"ח לכרך (במקום 98).

אנה אנקוויסט

לקראת ביקורה בישראל

בחודש הבא תגיע אנה אנקוויסט לישראל כאורחת הקתדרה לחקר התרגום באוניברסיטת תל-אביב. לקראת בואה אנו מציעים במועדון במחיר מיוחד את ארבעת ספריה שראו אור בספריה החדשה, כולם בתרגומו של רן הכהן:
הסוד
יצירת המופת
השיבה הביתה

קונטרפונקט

הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978