example
 
 
שלום 
 
 
עדכוני המועצה לשלום ובטחון
אפריל-יוני 2018
פעילות מוגברת ברשת
המועצה לשלום ובטחון מגבירה את פעילותה ברשת! כפי שודאי ראיתם, בתקופה האחרונה הגברנו את הפעילות שלנו ברשתות החברתיות ובאינטרנט, במגמה להעמיק את הרלוונטיות של המועצה, ולהגיע לציבורים חדשים שיוכלו להרחיב את שורותינו. אנו מזמינים את כל חברי המועצה והעוקבים שלנו באמצעות המדיה החברתית להגיב ולשתף את הפרסומים ברשתות החברתיות. עמודי המועצה באינטרנט עומדים לרשותכם – כל הפרופילים שלנו הם במה למאמריכם ודעותיכם. אתם המועצה! מעוניינים להציע למועצה לפרסם את דעתכם האישית? חושבים שהמועצה צריכה להגיב בעניין אקטואלי כלשהו? רוצים שנשתף כתבה/מאמר/ציטוט/תמונה/וידאו וכד'? מוזמנים לשלוח לנו את הכל בהודעות פרטיות לדף הפייסבוק וכן במייל למנהלת הפרוייקטים – איריס רשפ,
[email protected]. מצפים למעורבותכם!
פרוייקט שיח עם נשים מובילות בקהילה החרדית
במסגרת קורס לנשים מובילות דיעה בקהילה החרדית, נערך ב-29.4.2018 סיור בהדרכתו של ד"ר אל"מ (במיל') שאול אריאלי. הסיור אורגן בשיתוף עם קרן פרידריך אברט, ובו דנו בסכסוך הישראלי-פלסטיני, וברלוונטיות ודרכי היישום של פתרון שתי המדינות לשני העמים.
כמו כן, בתאריך 23.5.2018 כחלק מקורס זה, התקיים יום עיון במרכז יצחק רבין, בו הרצו הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (במיל') בני גנץ, בכירה (לשעבר) במוסד וחברת המועצה גב' סימה שיין ומנכ"ל ה-INSS, חבר המועצה תא"ל (במיל') אודי דקל. במהלך יום העיון דנו על האתגרים בחברה הישראלית, פתרון שתי המדינות לעומת פתרונות אחרים, והצעדים הנדרשים כדי לשלב חרדים במערכת הבטחון ובחברה הישראלית.
פעילות המועצה עם חניכות וחניכי המכינות הקדם-צבאיות
בהמשך לפעילות המועצה בקרב אוכלוסיות הצעירים ברחבי ישראל, הופיעו לאחרונה חברי המועצה לשלום ולבטחון במספר מכינות קדם צבאיות, במגמה לפגוש ולשוחח עם חניכות וחניכי המכינות. למכינת מעגן מיכאל בעכו הגיעו מספר פעמים חבר הנהלת המועצה תא"ל (במיל') דב (פופי) צדקה, וחבר הנהלת המועצה אל"מ (במיל') איתמר יער. תא"ל צדקה הגיע למפגש גם עם חניכי מכינת בינ"ה בתל אביב. בימים אלה מתגבשת תוכנית לימודים מובנית עם מספר מכינות ברחבי הארץ, והמועצה פועלת להכפלת כמות הפגישות במכינות. לכל מי מכם שיש לו קשר למכינות או לקהלים אשר יכולים להרחיב את מעגל הפעילות שלנו במכינות, אנא ייזמו - אנחנו יכולים להרים הרבה יותר עשייה!
בתאריך 30.4.2018 יו"ר המועצה תא"ל (במיל') גדי זהר הרצה מול סטודנטים לתואר מ.א. במחלקה ליחב"ל באוניברסיטה העברית. בהרצאה שוחח גדי עם הסטודנטים על ניפוץ מיתוסים הנוגעים לסכסוך הישראלי-פלסטיני, וכן בחן את האפשרויות לניהול הסכסוך וניהול הסדרים בינינו לבין הפלסטינים.
חברת הנהלת המועצה הלית בראל השתתפה בתאריך 26.4.2018 בכנס לזכרו של רון פונדק ז"ל, אחד ממכונני תהליך אוסלו, זאת במסגרת מושב "שלום מלמטה", שדן ביוזמות ארגוני החברה האזרחית בנוגע לתהליך אוסלו.
פרוייקט "שיח על בטחון לאומי" עם אוכלוסיית דוברי אנגלית
במסגרת פרוייקט "שיח על בטחון לאומי" של המועצה לשלום ובטחון, להרצאה ודיון עם קהל דוברי אנגלית, התקיימו שני מפגשים עם קהילות דוברות אנגלית, בסיוע עם ארגון ESRA. בתאריך 16.5.2018 מנכ"ל המועצה ארי שועלי נפגש עם חברי קהילת דוברי אנגלית בכרמיאל וב-5.6.2018 חברת הנהלת המועצה סא"ל (במיל') אליז שזר נפגשה עם חברי הקהילה בנתניה.
מאמרי דעה חדשים של חברי המועצה שפורסמו באתר האינטרנט:
  • מנכ"ל המועצה, ארי שועלי - מה לעזאזל האינטרס שלנו ברצועת עזה? 
    מה אנחנו מחפשים בעזה? ומהו האינטרס הישראלי להמשך המעורבות שם? זאת במיוחד כאשר את עיקר המחירים כבר שילמנו – פינינו ישובים; קברנו עשרות מחיילנו ואנשי המקום; ניהלנו סבבי לחימה מיותרים; לא יצרנו שינוי בתמונת הביטחון לישראל וברווחת האוכלוסייה העזתית, והעולם לא מקבל את עמדתנו. כל סבב לחימה רק מגביר את הניכור הבינ"ל כלפינו ומנוצל נגדנו. אז למה, למרות כל זאת, עדיין אנו ממשיכים לשלוט מבחוץ על עזה? לקריאת המאמר המלא

     
  • הנרי פישמן - הצעת החוק של ח״כ סמוטריץ׳ לביטול המנהל האזרחי - סיפוח השטחים
    לנגד עינינו, בהשראת יוזמות החקיקה ההזויות והבלתי נגמרות מצד הימין המשיחי, מדינת ישראל מאבדת את החזון הציוני וממדינה יהודית ודמוקרטית, הופכת להיות מדינה דו-לאומית בדמות מדינת אפרטהייד -- האם אנו, הרוב השותק, נסכים לכך? לקריאת המאמר המלא
שלל ברכות לחברת הנהלת המועצה, אל"מ (במיל') גיטה גופר לרגל קבלת מגן ראש העיר חולון, על פעילותה ההתנדבותית הענפה. בנוסף להיותה חברת המועצה לשלום ובטחון, גיטה מתנדבת ב"צוות" – צוות ארגון גמלאי צה"ל, מכהנת משנת 2013 כיו"ר סניף ויצ"ו חולון, חברת מועצת הנשים העירונית של חולון, חברת הנהלה בעמותת ח"ן לפריון, וחברת הנהלה במט"י חולון. מזל טוב! (הידיעה והתמונה נערכו מ"צוותון", ניוזלטר צוות ארגון גמלאי צה"ל)
חילופי תפקידים בהנהלת הפרוייקטים של המועצה
בנסיבות משמחות של תחילת תפקיד מקצועי לאחר סיום התואר האקדמי, נפרדנו מרפי וינברג ליטמן, מנהל הפרוייקטים. לנעליו הגדולות נכנסה מנהלת הפרוייקטים החדשה, איריס רשפ. איריס סטודנטית לבלשנות באונ' ת"א, פעילה בעמותת "ישראל חופשית" למען פלורליזם יהודי ועמותת "כולן" הפמיניסטית. אנו מאחלים לאיריס הצלחה במשימה שנטלה על עצמה.
פוסטים נבחרים מהרשתות החברתיות:
יש לכם רעיון ליוזמות נוספות שיכולות לקדם את מטרות המועצה? מעוניינים לתרום תוכן ולפעול מטעם המועצה בפרויקטים הקיימים? צרו קשר עם מנהלת הפרוייקטים של המועצה, איריס רשפ.
טלפון: 03-5471254
תרמו לנו
פעילות המועצה לשלום ולביטחון ממומנת באמצעות תרומות. תרומתך תאפשר את המשך פעילותנו ותסייע לקדם את חזון ומטרות העמותה. ניתן להעביר אלינו תרומה באחת מהדרכים הבאות:

העברה / הפקדה בנקאית
העברה לפקודת "קבוצת המומחים לשלום ולביטחון" , בנק הפועלים סניף 769 חשבון 410464.
משלוח המחאה בדואר
משלוח המחאה (למוטב בלבד)  לפקודת עמותת קבוצת המומחים לשלום ולביטחון, לכתובתנו -  דרך השלום 7 ת"א 6789207.
 
 
כתובת: דרך השלום 7, תל אביב | טלפון: 03-5471254   | פקס: 03-5498007
Follow Us On YouTubeצפו בנו ביוטיוב