אביב
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
מבצע אביב 2017

עשרים-וארבעה ספרים

מבחר מספרינו המדוברים ביותר עכשיו במועדון, תריסר במקור ותריסר בתרגום. גרוסמן וסאראמאגו, פוגל ושבתאי, מורנטה ונטליה גינצבורג, מנחם פרי והלית ישורון, לואיס קרול וסרוואנטס, נאבוקוב וגוגול, קנז וחנוך לוין, יהושע וקסטל-בלום, פרימו לוי וטוני מוריסון. עד ה-24.4.

לתשומת לבכם: במהלך חול המועד פסח נהיה בחופשה, הזמנות שייערכו אחרי ה-6 באפריל יטופלו לאחר החג.

סוס אחד נכנס לבר

רב-אמן אמיתי

"גרוסמן מותיר על הדף נתיב של זיעה ושל דם שרק רב-אמן אמיתי - איזה לני ברוס, איזה פרנץ קפקא - יכול לחלום עליו". גארי שטיינגרט מפליג בשבחי 'סוס אחד נכנס לבר' מאת דויד גרוסמן, במאמר שפורסם בניו-יורק טיימז.

ספרו של גרוסמן נבחר לאחד מ-13 המועמדים הסופיים לפרס מאן בוקר הבינלאומי, מתוך רשימה של 126 ספרים. נרגשים וגאים!

 
י.ח. ברנר

שירת הפרטים

בימים הקרובים יראה אור גיליון מרץ 2017 של כתב-העת מאזניים, שרובו מוקדש לי"ח ברנר. בגיליון (בעריכת מתן חרמוני) תופיע גם רשימתו של מנחם פרי "שירת הפרטים: למה כתבתי את 'שב עלי והתחמם'", שבה הוא מסביר מה משך אותו, שמעולם קודם לכן לא עסק בביוגרפיה של סופר, לנסות לספר את סיפורם של ברנר וגנסין. לאחר המהומה שעורר הספר, אי-ההבנות, הוויכוחים והכותרות - הגיעה השעה לשמוע את דבר המחבר. מוזמנים לקרוא את המאמר.

חיי נישואים

חיי נישואים: טעימה

"ובמחי-אחד עלתה בקרבו הוודאות הגמורה, שעשה עכשיו מין מעשה איום, שלא יוכל שוב לתקנו עולמית. כיצד זה יכול לציית לרופא ולהביא אותו הנה?! לאן נעלמה בינתו באותו רגע?! ותיאה? זו הסכימה בלי הניד עפעף! בשיוויון-רוח לא יכופר! שטפה אותו לפתע שנאה עצומה לתיאה, כאילו היא בלבד אשמה בכל האסון"...

מתוך 'חיי נישואים' מאת דוד פוגל, מן הרומאנים הגדולים של הספרות העברית. עכשיו במועדון.

הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978