המגזין הישראלי לוויסקי
גיליון אייר, התשע"ז
example
example
בשנת 1977 כתב סר פול מקרטני את השיר הידוע mull of kintyre. שיר הלל לאחד מהאתרים היפים והמיוחדים בסקוטלנד – הנקודה הדרומית ביותר בחצי האי kintyre שבדרום מערב סקוטלנד. עבור מקרטני זה המקום אליו הוא תמיד משתוקק לחזור. אך לא רק מקרטני – רוב חובבי הוויסקי שאני מכיר ישמחו גם כן לחזור לשם...
example
חצי האי קינטייאר - 50 ק"מ אורכו ו 10 ק"מ רוחבו, שוכן בחלקה הדרום מערבי של סקוטלנד, דרומית לגלזגו. איזור יפיפה, תנאים מצויינים לגידול דגנים, מזג אוויר נוח וגישה מהיבשה הפכו את חצי האי לאחד המקומות המבוקשים והאהובים על המתיישבים בסקוטלנד לאורך ההיסטוריה. גם הקירבה הרבה לאירלנד (המרחק מהנקודה הדרומית של חצי האי לצפון אירלנד הוא כ 20 ק"מ בלבד) העניקה יתרון לאיזור וככל הנראה חלק מהמתיישבים הראשונים שהגיעו לסקוטלנד מאירלנד, יחד עם הידע לייצור ויסקי, הגיעו היישר אל חצי האי. מה שאומר שלחצי האי kintyre היסטוריה ארוכת שנים של ייצור ויסקי.
example
עם השנים הפך האיזור למרכז ויסקי חשוב ומשמעותי. כל תעשיית הוויסקי בחצי האי התרכזה בעיירה אחת קטנה – קמפבלטאון (campbeltown). עיירה קטנה הממוקמת בחלקו הדרומי של חצי האי. עיירה אשר עד תחילת המאה העשרים הייתה לבירת הוויסקי הסקוטי. בסוף המאה ה 19 בקמפבלטאון בלבד היו למעלה משלושים מזקקות מאלט פעילות. מעצמת ויסקי אמיתית וחשובה. ב 1891 קמפבלטאון, עם 1,969 תושבים בלבד, הייתה לעיירה העשירה ביותר לפי מספר תושבים בבריטניה. לא בכדי זכתה העיירה והאיזור סביבה להיות אחד מאזורי ייצור הוויסקי הרישמיים בסקוטלנד.
אך לא לעולם חוסן וגם הוויסקי המוערך והאהוב מקמפבלטאון מצא את עצמו הולך ומאבד גובה. הביקוש לוויסקי מקמפבלטאון בתחילת המאה ה 20 היה בשיאו. כולם רצו לשתות את הוויסקי האיכותי שיוצר בעיירה המנומנמת. על מנת לעמוד בביקוש הרב, החלו יצרני הוויסקי בקמפבלטאון, לעגל פינות ול"חפף". ביטחון עצמי מופרז של היצרנים מקמפבלטאון, ביקוש שרק הולך וגדל וייצור כמויות גדולות בפרק זמן קצר החלו לתת את אותותיהם בוויסקי. הוויסקי מקמפבלטאון החל לזייף. איכות הוויסקי הלכה ודעכה וסדקים החלו לצוץ בשמו הטוב של הוויסקי. זאת, יחד עם משבר כלכלי קשה של שנות העשרים ויובש שנחת על ארה"ב, שוק הוויסקי הגדול של אותם הימים, גרם לסגירתן של רוב המזקקות בקמפבלטאון .
כיום ניתן למצוא באיזור קמפבלטאון שלוש מזקקות בלבד אשר הצליחו במשך השנים לשמור על הגחלת וזאת בעיקר בזכות נאמנותן לאיכות ולא לכמות. גלן סקוטיה (glenscotia) ספרינגבנק (springbank) וגלנגייל (Glengyle).
 
גלן סקוטיה, אולי מוכרת פחות מהשכנה ספרינגבנק, אך היא אחת מהמזקקות המוערכות כיום בתעשיית הוויסקי. המזקקה הוקמה בשנת 1832 במרכז העיירה. גלן סקוטיה, כמו מגדלור בים סוער, שמרה על האיכות גם בתקופות הקשות מה שאפשר לה לשרוד ולשמור על גחלת קמפבלטאון המפוארת. גחלת אשר כמו שזה נראה כיום, מהר מאוד תהפוך ללהבה גדולה.
למרות הביקוש ההולך וגדל לוויסקי, גלנסקוטיה לאורך השנים לא הגדילה את יכולת הייצור שלה והיא אחת המזקקות הקטנות בסקוטלנד עם יכול ייצור של קרוב לחצי מיליון ליטר של ויסקי. למזקקה שני דודי זיקוק וכל הוויסקי מיושן במזקקה עצמה במחסנים שעל חוף הים. כל הוויסקי מהמזקקה מיוצר אך ורק משעורה סקוטית.
example
שלושה מותגים עיקריים וחשובים למזקקה שאת שלושתם ניתן למצוא גם בארץ. שלושה מותגים המאפשרים לנו טעימה מוויסקי קמפבלטאון קלאסי כמו בימים היפים של האיזור...
GLEN SCOTIA VICTORIANA
סינגל מאלט המורכב ממיטב החביות שבמחסני המזקקה. ויסקי מעט מעושן, מבוקבק בחוזק חבית, ללא תוספת צבע וללא סינון. הוויסקי עובר סיומת בחביות חרוכות במיוחד מה שמעניק לוויסקי עומק ועיניין. ויסקי עשיר ומורכב. מהדורה מ 2015  51.5%  
 
GLEN SCOTIA 15 YEAR OLD
סינגל מאלט בן 15 שנה אשר יושן בחביות בורבון. 46% אחוז אלכוהול. ללא סינון. ויסקי בעל גוף ופירותי
 
GLEN SCOTIA DOUBLE CASK
ויסקי מיוחד העובר פיניש בחביות בורבון (מילוי ראשון) ובחביות שרי px. ויסקי עשיר המשלב עץ, וניל, ים ופירות יבשים. ויסקי עמוק וכהה.
example
מועדון הוויסקי הישראלי  03-5449620 | חורגין 31 רמת גן