example
example
דברים שממש רואים מקצרין-גולן
 
בשנים האחרונות הספיקו חברי קבוצת המנהיגות ממ"ש –משפחות מובילות שינוי מקצרין-גולן, שהינה חלק מרשת קהילות בקשר מובילות שינוי, לארגן קבוצה חברתית לתריסר בוגרים בגלאי + 19, ליזום חוגים לאחים של הילדים עם המוגבלות, לציין את יום האישה ולהפיק אינספור פעילויות פנאי, כולל רפטינג במימי הירדן
 
גם בצפון אנחנו רואים כיצד קבוצת מנהיגות של הורים הופכת את האזורים המרוחקים דווקא ללב ליבה של הפעילות הקהילתית הפועמת. בשיחה עם באטריס עמידן , שלא הולכת בשום מקום בגולן בלי להסביר מהי קבוצת ממ"ש ולצרף עוד הורים לקבוצה הפעילה, שעושה כל כך הרבה בשביל משפחות לילדים וצעירים עם מוגבלויות בצפון המדינה.
 
העזו לחלום!
לפני שנפרט את תפריט הפעילות העשיר מעניין לשמוע שהטיפ הבסיסי, שבאטריס מוסרת להורים נוספים שרוצים לעשות שינוי, בין אם במרכז או בפריפריה, הוא כמובן להעז ולחלום: "תעלו על הכתב את החלומות והפנטזיות ואל תגידו כי השמיים הם הגבול - היקום הוא הגבול". והרבה מהחלומות הללו הפכו למציאות באזור קצרין-גולן, שם קבוצת מנהיגות ממ"ש נפגשת אחת לחודש ומונה 12 הורים . בחודשים האחרונים הצליחו להקים קבוצת חברים ל-12 בוגרים עם מוגבלויות (בגילאי 19 ומעלה) – הישג אדיר שנותן לכל אחד מההורים עוד שמחה בלב על החברות, הביחד והפעילויות שמתגבשות במסגרת הקבוצה המקומית. הפרויקט קרם עור וגידים בשיתוף עם משרד הרווחה מ.א. גולן ומועצה מקומית קצרין. והיום באטריס מספרת לנו כי לא תמיד הסיוע המוגבל של הרשויות מספק. "כיום אנו נמצאים בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה, מועצות ועמותות שתורמות לנו כסף. אנו זקוקים למשאבים הללו, היות ואנו אזור קטן שאין בו תקציבים גדולים לצרכינו. אנו נעזרים הרבה ברשויות חיצוניות וגם מקבלים תרומות", מסבירה באטריס. "אם יש משהוא שהיינו רוצים לעשות הוא ליצור יותר שיתוף פעולה עם המועצות והרשויות, וללמוד כיצד להפעיל גופים אלו למען משפחות לילדים עם מוגבלויות".
 
ימי כיף לאחים
בקצרין-גולן ההורים לא שוכחים להשקיע גם קצת אקסטרה באחים הבוגרים של הילד\ה או בוגרים עם מוגבלות. השנה קיימו שם פעילות לאחים בוגרים בגילאי חטיבה ותיכון בצורה של יום כיף מגבש. ההצלחה של האירוע הובילה לאירועים נוספים, ביניהם גם יום ראפטינג שכלל טבילה בירדן, ארוחה ופעילויות מקומיות. "בכל סוף שנה אנו עושים אירוע למשפות עם צרכים מיוחדים", מסבירה באטריס. "בנוסף לכך אנו גם מפיקים ערבי נשים (ערבי העצמה) ושפע של טיולים וסדנאות. אחד מהאירועים הבולטים שלנו הוא לפני פתיחת שנת הלימודים, כשאנחנו מקיימים אירוע של משפחות מהבוקר ועד הצהריים, שכולל הפנינג ופינוקים כמו ג'ימבורי וכדומה. כל האירוע הוא פרי של כוונות טובות ולמדנו איך להתווכח על המחיר, ואפילו להשיג תרומות מחברה מסחרית ידועה ( מי עדן..)
 
מה החלום שלך בקבוצת המנהיגות?
"החלום שלי זה קבוצת בוגרים" , משתפת ביאטריס. "שיהיו הסעות יותר מסודרות, הקמה של מתחם תעסוקה מגורים, שכל היישוב יהיה נגיש לכל הצרכים מיוחדים ושכולנו נוכל לתפקד ביחד. בנוסף לכך, הייתי שמחה לשים סוף למצב בו אנו צריכים ל"קבץ נדבות" כדי לממש את הצרכים שלנו. כיום אנו יוצרים פלטפורמות חדשות לחוגים, נעזרים במשרדים ממשלתיים ומפיקים הרבה אירועים לשעות הפנאי, אך כאמור חסר תקציב, והייתי רוצה שהעזרה הממשלתית תהיה רחבה יותר ושהרצון למודעות וללמידה יבוא מהם".
ליצירת קשר עם קבוצת המנהיגות ממש ניתן לפנות לדוא"ל [email protected]
ובכל שאלה שיש לכם בנושא רשת קהילות בקשר מובילות שינוי הנכם מוזמנים ליצור
קשר עם כרמית לוי-דוד בנייד 052-3513648 או בדוא"ל [email protected]
example