example
example
 סדר יום תקשורתי בשנת 2017
example
יפעת מחקרי מדיה מנתחת באופן שוטף את השיח התקשורתי בישראל. סדר היום התקשורתי ב- 2017 היה רווי בסיפורים גדולים שתפסו את כותרות העיתונים ומהדורות החדשות המרכזיות, וזאת בניגוד לשנה הקודמת בה הסיקור החדשותי התאפיין יותר בכיסוי שוטף ובפחות בפרשיות.
הסיקור הפוליטי התרחב והקצין השנה, שיח חדשות החוץ זינק אף הוא בחדות בהשפעת הפוקוס חסר התקדים על טראמפ והנושא הכלכלי היחיד בצמרת סיפורי השנה הוא משבר הדיור
אז מהן השינויים הבולטים בסיקור סוגיית וענפים לעומת שנה קודמת?
פיצול ערוץ 2: חודשיים אחרי
example
השינוי המרכזי במפת המדיה השנה, לאחר סיומה של סאגת תאגיד השידור הציבורי, היה פיצול ערוץ 2 בחודש נובמבר.
שינוי זה משפיע על כל העוסקים בתחום התקשורת – יחסי ציבור, פרסום, תוכן ועוד.
ניתוח מיוחד שערכנו, על בסיס נתוני הרייטינג של הוועדה למדרוג, בוחן את יחסי הכוחות בין הזכייניות ברצועות השונות חודשיים לאחר הפיצול.
ניתוח ראשוני זה מעיד על שינוי מינורי בגזרת החדשות בהשוואה לתקופת טרום הפיצול, הובלה משמעותית של קשת בגזרת האקטואליה לעומת הובלה של רשת בגזרת הריאליטי.
תוכן שיווקי: ממצאי מחקר מיוחד
example
במחקר שערכנו לקראת כנס אילת לעיתונות לשנת 2017, בחנו את נושא התוכן השיווקי באמצעי המדיה בישראל, בדגש על האינטרנט. 
המחקר מעיד על כמות אדירה של כתבות תוכן ממומנות באתרי החדשות, ממוצע של 5 כתבות חדשות בכל יום, 86% מהן עולות בעמודי הבית של האתרים.
ניסוי מיוחד שערכנו מעיד שיכולת הזיהוי של הציבור את התוכן השיווקי נמוכה מאוד גם כאשר הוא מסומן ויתרה מכך, עולה מהמחקר שתוכן שיווקי אינו מאוד מפריע כל עוד הוא רלוונטי.
להלן הממצאים המרכזיים מהמחקר:
example
מהם האתגרים, הכאבים וכיצד להתמודד איתם
מאמר שפורסם בבלוג "PR NEWS" דן ב- 10 נקודות הכאב והאתגרים שניצבים בפני העוסקים בתחום יחסי הציבור לקראת 2018.
אז איך מתמודדים עם הערכת העבודה לפי נפח ולא לפי איכות?
איך מתמודדים עם האגו של המנהלים באמצעי התקשורת, או עם לקוח אשר טוען שהמסר שלו אינו בא לידי ביטוי בצורה מושלמת בתקשורת?
ובאילו סוגיית התשובה היא חינוך פנימי?
על האתגרים, הכאבים וכיצד להתמודד איתם, מוזמנים לקרוא את הכתבה
קרא/י עוד ≫
איך להתכונן למשבר תקשורתי?
example
לא מעט משברי תקשורת פקדו אותנו בשנה החולפת. בדומה לחוקי מרפי, משברים מתרחשים תמיד בעיתוי הכי פחות טוב ובעיקר כשאנחנו לא מוכנים.
הנה כמה עצות להתמודד עם משבר לפני תחילתה, או במילים אחרות, התנהלות שגרתית שמנסה להתכונן לבאות.
או במילים אחרות: "לקוות לטוב ביותר ולהתכונן לגרוע מכל".
 
example
example
בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי דרמטי בפעילות יחסי הציבור ובקשר שלה לעולמות הפרסום והדיגיטל, השינוי בה לידי ביטוי בעיקר בטשטוש הגבולות בין תוכן קנוי (פרסום) ותוכן חופשי (יחסי ציבור) ובשימוש ברשתות חברתיות כפלטפורמות אלטרנטיביות להעברת מסרים לציבור. לתוך המשוואה נכנס באופן הולך וגובר תוכן שיווקי שהוא תוכן קנוי ה"מתחפש" לתוכן חופשי.
ביפעת מחקרי מדיה אנו מפעילים כבר מספר שנים מודל למחקר אינטגרטיבי - יפעת 360. המחקר שואב את הנתונים מכלל מסדי הנתונים שקיימים בחברה.
המחקר כולל ניתוח עומק של השיח התקשורתי ביחס למותג והענף בו הוא פועל בדגש על הטמעת המסרים בקהל היעד והשפעת המהלך על תדמית המותג באפיקי הפרסום, הרשת והתקשורת המסורתית. 
ממצאי המחקר משולבים עם סקרי דעת קהל ויחד מספקים את התובנות המכריעות אודות הצלחתו של המהלך והדרכים לשפרו. התובנות בזמן אמת מאפשרות לחזק את האפיקים החלשים תוך חיסכון בעלויות ולחדד את המסרים כדי להגיע להשפעה המקסימלית על קהל היעד הרלוונטי. 
קרא/י עוד ≫
example
example
למידע נוסף והרשמה - צרו עמנו קשר ≫