example
דבר העורכת - ענת סריג
example

שישמור אותך האל 
ויגשים משאלתך 
שתעשה בשביל אחר 
והוא למענך 
שתיגע בכל כוכב 
ותטפס על כל שלב 
שתישאר צעיר לנצח 

                  מילים בוב דילן תרגום יאיר לפיד.     

דבר העורכת
 מנהיגות צעירה 
תהליכי הפיתוח והצמיחה הביאו למודעות את הצורך להתייחס לקהל היעד של הצעירים.
הזדקנות האוכלוסיה בחברה הכפרית ובמקביל פיתוח מרכזי צעירים ברשויות העירוניות הביאו למודעות של הישובים הכפריים והמועצות האזוריות לצורך לשים את הצעירים על סדר היום ולתת להם מענה ייחודי בכל תחומי החיים.
קהל היעד הוגדר בין גילאי 18 ל35 כאשר קיימת התייחסות לשלבים השונים בחיי הצעירים: צבא, אחרי צבא, [ עבודה ונדודים], לימודים והתבססות של משפחה צעירה. 
קיימת הבנה כי הצעירים הם חלק מהעתיד והשגשוג של הישוב והאזור. נושא המנהיגות הצעירה הוא נושא מתפתח אשר מקבל מקום חשוב בסדר היום של הרשויות והישובים.
ההבנה כי הצעירים שמוגדרים כדור הY[  ילידי שנות ה-80 וה-90.] אשר נהוג לאפיין אותם כאלה שחיים עם ההורים עד גיל מאוחר, מאד טכנולוגיים, אינם ממהרים להתחתן ובעיקר מאד עסוקים בעצמם, הם המנהיגות הצומחת והמובילה. 
 קיים  קונפליקט פנימי שיש לבני הדור הנוכחי, כאשר מחד יש את הצורך הטבעי  -  להשתייך לקבוצה. אך מאידך, הצורך להיות מיוחד ולעסוק בעצמך. 
השינוי שחל במאפייני הצעירים מהווה אתגר גדול למי שעוסק בתחום ומעוניין להביא ללקיחת אחריות ועשייה חברתית כאשר מתחוללים שינויים כל כך מהירים וחלקם כבר בלתי נתנים לחיזוי. 
בניוז לטר זה ראיינתי את מירב בן שימול ממצובה שמנהלת את מרכז הצעירים במועצה אזורית מטה אשר על נושא המנהיגות הצעירה ומאמר מקצועי על מנהיגות נוער ומנהיגות צעירה נכתב על ידי דר' יעקב צימרמן [ צימי] מנהל מכון פירם. 
מרכז צעירים מועצה אזורית מטה אשר:
מרכזי צעירים בארץ:
הפנייה לכתבה בנושא מ.א מטה אשר :
מאמר על דור הY  עוז אלמוג, תמר אלמוג .

מהשדה:
         מי שיש לו את זה, יש לו את זה..על מנהיגות צעירה
שיחה עם מירב בן שימול מ.א מטה אשר מנהלת מרכז צעירים 
example
מירב מקיבוץ מצובה, מנהלת את מרכז הצעירים במטה אשר מיום הקמתו בספטמבר 2009, ומנהלת תחום צעירים במרכז המועצות האזוריות .
מרכז הצעירים קם מחזונו של ראש המועצה הקודם יהודה שביט ז"ל להקים לצעירים בית במטה אשר.
מרכז הצעירים  במטה אשר ,הראשון שהוקם בתו תקן במועצות האזוריות.

           כל התיאור הזה של מירב המתאר מנהיגות צעירים דרך מרכז צעירים, אשר מקדמת ומעצימה את הישובים ואת הצעירים עצמם, מעלה אצלי את השאלה על תרומת המנהיגות והמעורבות החברתית לחברה הישראלית ולסביבה .

לכתבה המלאה
"הכה את המומחה"
                 מנהיגות נוער - האם ילדינו יצמיחו עולם טוב יותר ?
             דר' יעקב צימרמן [ צימי] מכון פירם          
example
הספרות העולמית עוסקת רבות בחקר טיבה של המנהיגות והדרכים לפתחה. לצורך מאמר זה נבחר באחת מההגדרות הרבות שיש בספרות למנהיגות (שנראית רלוונטית במיוחד למנהיגות נוער): מנהיגות מעצימה אנשים ומרוממת אותם לרמות גבוהות יותר של הכרה ומוסריות  (בניס וננוס, 1985). מנהיגות קשורה לנכונות להסתכן, לפעול מחוץ למסגרת. אם נרצה, מנהיגות שכזו הינה מנהיגות שמכוונת ליצור עולם טוב יותר. 

  החיפוש אחר האושר שהינו מוטיב מרכזי בעידן זה עלול להביא לעמדות של נהנתנות ואגוצנטריות. מנהיגות הינה יציאה מכבלים אלו אל המרחב החברתי, הציבורי, מערכים ממוקדים בעצמי לערכים אוניברסליים של ראיית הזולת וצרכיו.

העידן הפוסט מודרני מאתגר אף את אופני המנהיגות הקונבציונליים. האם ניתן לפתח מנהיגות גם בעולם הווירטואלי? האם ניתן להשתמש באינטרנט כדי לקיים עוד קשרים מסועפים עם הזולת?

 

לכתבה המלאה
example
טלפון: 04-6851207 | כתובת:החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית כתובת: ת.ד. 84
איזור התעשייה קצרין | אתר הבית